więcej


Obywatele wybrali: „Gromadzić energię elektryczną!” (11898)

2010-06-05

Drukuj
Wydajne gromadzenie energii elektrycznej, sztuczne organy zastępcze i roboty ułatwiające nam życie to według obywateli najważniejsze wyzwania dla nauki na najbliższą przyszłość.
Respondenci mogli zająć stanowisko, wybierając spośród czternastu wyzwań dla nauki zaproponowanych przez czołowych naukowców i innowatorów europejskich, takich jak Paulina Beato (autorytet w kwestii rynków energetycznych) czy Rafael Matesanz (innowator zarządzania w dziedzinie transplantacji).

Wynik głosowania podano w dniu 26 maja w obecności ministrów ds. badań naukowych. Jego ilustrację przedstawiono na elektronicznej tablicy umieszczonej na dziedzińcu głównej siedziby Rady w Brukseli.

Łącznie obywatele oddali 107 309 głosów. „To liczny udział. Dowodzi on, że dotarcie do opinii publicznej z przesłaniem dotyczącym znaczenia nauki jest możliwe”, powiedziała na konferencji prasowej Cristina Garmendia, hiszpańska minister ds. nauki i innowacji.

„Nasze życie coraz silniej splata się z nauką i innowacjami. Dlatego naszym obowiązkiem jest dokładać starań, by obywatele uczestniczyli w debacie i brali udział w podejmowaniu decyzji o priorytetach politycznych w tych dziedzinach”, dodała.

Ostateczne wyniki głosowania zorganizowanego przez przewodniczącą Radzie UE Hiszpanię znajdziecie Państwo na stronie www.challenge2030.eu.

źródło:© Wspólnoty Europejskie
www.consilium.europa.eu
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej