więcej


Nauka o klimacie

Wpływ globalnego ocieplenia na położone w Gruzji tereny Poti, Dedoplistskaro i Lentekhi (8917)

2010-09-11

Drukuj
Nato Kutaladze, szef grupy ds. modelowania zmian klimatycznych w Ministerstwie Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych Gruzji ogłosił, iż przeprowadzone badania wykazały, iż w ostatnich latach, średnia temperatura powietrza zwiększyła się o 2,5-3oC i jeśli nadal będzie rosnąć, spowoduje to susze w regionie Dedoplistskaro. Z kolei w rejonie Poti i Lentekhi spodziewane jest występowanie obfitych opadów deszczu, co również może doprowadzić do poważnych problemów. 
„Z uwagi na wzrastający poziom morza, do obszarów szczególnie zagrożonych powodziami zalicza się Poti. Położone jest ono w regionie delty rzeki Rioni, co jeszcze bardziej potęguje problem. Trzeba zauważyć, że prognozy są rezultatem badań i modelowania ważniejszych procesów środowiskowych i nie są specyficznym zjawiskiem. Badania te muszą być kontynuowane” – stwierdził Kutaladze. Dodał także, że intensywniejsze opady w rejonie Lentekhi przyczynią się do nasilenia się obsunięć ziemi.
 
źródło: Источник: MediaNews

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej