więcej


Nauka o klimacie

W Melbourne najgorętsza noc od 108 lat (9006)

2010-01-19

Drukuj
Mieszkańcy australijskiego miasta Melbourne doświadczyli najgorętszej nocy od 1902 roku, z temperaturą sięgającą 34 stopnie Celsjusza - poinformowali meteorolodzy agencję AFP.
Niektórzy mieszkańcy udawali się w nocy na plaże i tam szukali ochłody. "To była prawdopodobnie najbardziej niekomfortowa noc, jaką kiedykolwiek przeżyłem" - powiedział Andrew Jefferson, mieszkający w Melbourne.

Tysiące domów zostało pozbawionych elektryczności z powodu przegrzania przewodów elektrycznych.

Wcześniej australijscy meteorolodzy ogłosili styczeń najgorętszym miesiącem ostatniego dziesięciolecia.

Melbourne, położone w południowo-wschodniej części kontynentu australijskiego, jest najbardziej na południe wysuniętą stolicą kontynentu. Miasto położone jest nad zatoką Port Philips u ujścia rzeki Yarra. We wschodniej części miasta położone są Góry Dandenong.

źródło: PAP - Nauka w Polsce
www.naukawpolsce.pap.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej