więcej


Nauka o klimacie

W interesie przyszłych pokoleń. Jak inspirować do walki ze zmianami klimatu? (21612)

2020-12-08

Drukuj
galeria

Rozmowy o klimacie w miastach to cykl wywiadów z ekspertami w zakresie działań różnych grup podmiotów dotyczących przygotowania polskich miast do zmian klimatycznych. Jednego z wywiadów udizelił dr Wojciech Szymalski. 

O inspirowaniu do działań na rzecz klimatu w rozmowie dr Pauliny Legutko i dr. Wojciecha Szymalskiego, prezesa Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Rozmowy posłuchasz tutaj oraz w aplikacjach z podcastami (Spotify, Apple Podcast, Google Podcast i innych).

Dr Wojciech Szymalski jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Zagadnienia gospodarki przestrzennej i ochrony środowiska zgłębiał także w Saxion University w Deventer (Holandia), na podyplomowych studiach Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz podczas stypendium Deutsche Bundestiftung Umwelt w Berlinie. Od 2004 roku początku związany był ze stowarzyszeniem Zielone Mazowsze, gdzie prowadził i inicjował liczne projekty w zakresie zrównoważonego transportu. Prezesem stowarzyszenia był w latach 2011-2013. Od 2009 roku pracuje w Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, gdzie zajmuje się zagadnieniami ochrony klimatu. W latach 2010-2014 koordynował projekt LIFE+ „Dobry klimat dla powiatów”, a od 2014 roku LIFE+ ADAPTCITY. Prezesem fundacji został w 2015 roku. 

Źródło: www.slaskaopinia.pl/


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej