więcej


Nauka o klimacie

Piknik z Klimatem - już 27 sierpnia na Placu Zamkowym (20205)

2017-08-21

Drukuj
galeria

Zapraszamy wszystkich Warszawiaków  na Piknik z Klimatem. Piknik odbędzie się w dniu 27 sierpnia br. na Placu Zamkowym w Warszawie w godzinach 11:30 - 16:30.

Zapraszamy wszystkich Warszawiaków  na Piknik z Klimatem. Piknik odbędzie się w dniu 27 sierpnia br. na Placu Zamkowym w Warszawie w godzinach 11:30 - 16:30.Tegoroczny Piknik odbywa się  pod hasłem „Każda podróż może być klimatyczna”.

Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju przygotowała z tej okazji bogaty program oraz wiele niespodzianek dla Warszawiaków, którzy odwiedzą stoisko Instytutu. Na naszym stoisku będzie można zobaczyć i porozmawiać z ekspertami  między innymi o zielonych dachach, zielonych ścianach oraz ogrodach deszczowych w mieście. Na naszym stoisku zaprezentujemy rozwiązania adaptacyjne jakie można stosować w mieście, tym samym dostosowując je do zmian klimatycznych, które dotykają nas coraz częściej. Jest to temat ważny i szczególnie nam bliski, ponieważ obecnie Instytut prowadzi projekt ADAPTCITY, którego celem jest przygotowanie Strategii adaptacji dla Warszawy. Warszawie potrzebne są rozwiązania adaptacyjne zwłaszcza w kontekście efektu cieplarnianego, wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza.

Do zobaczenia w najbliższą niedzielę na stoisku Instytutu na rzecz Ekorozwoju.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej