więcej


Nauka o klimacie

#NIE DLA OLEJU PALMOWEGO W MOIM ZBIORNIKU! (20697)

2019-01-17

Drukuj
galeria

Ekspansja oleju palmowego zwiększa deforestację, niszcząc niektóre z pozostałych lasów deszczowych naszej planety i naszą najcenniejszą przyrodę.

ALE MOŻEMY ZMIENIĆ TO!  JAK ??

Większość ludzi nie wie, że 51% całego oleju palmowego importowanego do Europy trafia do naszych samochodów. UE subsydiuje ją jako "ekologiczny biodiesel", mimo że jest trzykrotnie gorszy dla klimatu niż zwykły diesel z powodu wylesiania, które powoduje.

W maju ubiegłego roku Parlament Europejski głosował nad zatrzymaniem oleju palmowego w "sztucznym ekologicznym" oleju napędowym, a ostatnie badanie mówi, że 70% ludzi w Europie popiera tę decyzję. Ale teraz to Komisja Europejska musi to zrobić: dopóki decyzja nie zostanie wprowadzona aktem prawnym do 1 lutego 2019 r., Będziemy nadal spalać więcej oleju palmowego w naszych zbiornikach przez wiele kolejnych lat.

Niepokojące jest to, że Komisja UE jest lobbowana przez indonezyjskie i malezyjskie rządy i baronów oleju palmowego, aby nadal promować olej palmowy w oleju napędowym. Grożą one Komisji, że nie podpiszą ważnych transakcji handlowych z Europą.

Właśnie dlatego przewodniczący Komisji Juncker, wiceprezes Timmermans i czołowi komisarze Cañete i Malmström muszą usłyszeć od ciebie, że nie chcesz palić oleju palmowego w samochodzie.

Powiedz im, że nie chcesz, aby lasy były niszczone za olej palmowy w "fałszywych zielonych" paliwach.

Powiedz im: NIE DLA OLEJU PALMOWEGO W MOIM ZBIORNIKU!

Podpisz apel!

https://www.act.transportenvironment.org/pl-PL


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej