więcej


Nauka o klimacie

Klimatyczne babie lato z Fundacją Aeris Futuro! (20592)

2018-09-21

Drukuj
galeria

Będzie gorąco! Będzie się działo – tak można w skrócie opisać program działań na rzecz ochrony klimatu Fundacji Aeris Futuro na najbliższe miesiące. Kulminacyjnym punktem będzie 3 edycja krakowskiego Climathonu, międzynarodowego wydarzenia, które odbędzie się w tym roku 26 i 27 października.

Czas najwyższy, by w naszym mieście temat wyzwań związanych ze zmianami klimatu stał się dostrzegalny – tłumaczy Joanna Mieszkowicz, prezes Fundacji Aeris Futuro. Mieszkańcy Krakowa najbardziej odczuwają długotrwałe fale upałów, braki deszczu, które występują coraz częściej, a potem nagłe burze, z którymi wiążą się tzw. powodzie błyskawiczne, skutkujące zalanymi wodą piwnicami i ulicami. Cierpi nie tylko ziemia i zieleń, ale przede wszystkim mieszkańcy - dodaje.

Kreatywnie dla klimatu

Fundacja Aeris Futuro już od ponad 12 lat podejmuje działania dla klimatu i w tym roku zaprasza do udziału w autorskim projekcie pt. Kreatywnie dla Klimatu (rekrutacja już ruszyła). Tłem wydarzeń jest zbliżający się Szczyt klimatyczny ONZ 2018 (COP-24), który odbędzie się w Katowicach w dniach 3-14 grudnia 2018.

Wydarzenia są okazją do rozbudzenia aktywności i kreatywności, przekucia pomysłów w projekty, poznania ciekawych ludzi, pasjonatów takich jak Ty! W trakcie warsztatów możesz nawiązać nowe kontakty biznesowe oraz zawodowe. Jeśli Twój projekt okaże się najlepszy, pomożemy Ci go zrealizować i wdrożyć w przestrzeni miejskiej – opisuje Wojciech Przywała.

Jesteś zainteresowany ochroną środowiska, ekologią, racjonalną gospodarką bez szkody dla przyrody? Przyjdź!

Celem projektu jest wypracowanie przez uczestników bezpośrednich działań klimatycznych poprzez stworzenie innowacyjnych rozwiązań problemów lokalnych zmian klimatu. Wydarzenia planowane skupią obywateli, którzy mają pasję i zasoby wiedzy do rozwiązywania problemów miasta z przystosowaniem się do zmian klimatu. Do udziału w Climathonie zaproszeni są przedstawiciele wielu dziedzin, m.in. środowiska startupowe, młodzi naukowcy, pasjonaci i hobbyści nauk środowiskowych, przyrodniczych, ekologii, specjaliści nowoczesnych technologii, członkowie organizacji pozarządowych, a także przedstawiciele biznesu, chcący swoją wiedzę przekuć na ciekawy projekt służący całemu społeczeństwu.

Fundacja Aeris Futuro zaprasza także na Dzień Akcji dla Klimatu organizowany 13 października 2018 w Krakowie. Wydarzenie powstało w związku z publikacją najnowszego raport Międzyrządowego Panelu do spraw zmian klimatu (IPCC), agendy ONZ. Nagłaśnianie potrzeby ochrony klimatu jest koniecznością. Zapraszamy wszystkich do udziału i współtworzenia akcji w przestrzeni miejskiej Krakowa! To doskonała okazja do poznania wielu ciekawych osób, którym sprawy społeczne nie są obojętne. Podczas eventu wymienimy się wzajemnie doświadczeniami, a może nawet nawiążemy dalszą współpracę! W trakcie happeningu będziemy apelować o podjęcie szybkich i skutecznych działań na rzecz ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. Dzień Akcji dla Klimatu odbędzie się w wielu miejscach w Polsce, a koordynuje to Koalicja Klimatyczna. Jest on powiązany z międzynarodową inicjatywą Friends of the EarthGlobalnym Tygodniem Akcji na rzecz Sprawiedliwości Klimatycznej.

REJESTRACJA: http://bit.ly/DlaKlimatu

Chcesz wiedzieć więcej? Odezwij się do nas!

Joanna Mieszkowicz - telefon: 693 589 391, e-mail: jmieszkowicz@aerisfuturo.pl            

Wojciech Przywała - telefon: 730 326 423, e-mail: wprzywala@aerisfuturo.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej