więcej


Nauka o klimacie

Co możemy zrobić dla ochrony klimatu? (9004)

2010-01-21

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Zmniejszenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery to jeden z priorytetów europejskiej polityki energetycznej w dążeniu do spowolnienia globalnego ocieplenia klimatu.
Troska o środowisko to także niewielkie, codzienne czynności, które w dłuższej perspektywie mogą znacząco przyczynić się ochrony środowiska naturalnego - przekonują eksperci Ogólnopolskiego Programu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczności lokalnych "Gaspol kibicuje klimatowi".

Jak pokazują badania, Polacy są pozytywnie nastawieni do wykorzystania energii odnawialnej. Ponad połowa z nich deklaruje chęć płacenia za energię więcej, jeśli byłaby ona pozyskiwana ze źródeł odnawialnych. Jednocześnie 57% wskazuje odnawialne źródła energii jako najbardziej ekologiczne rozwiązanie energetyczne – wynika z raportu TNS OBOP przeprowadzonego w ramach Ogólnopolskiego Programu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Lokalnych "Gaspol kibicuje klimatowi".

"Wykorzystując energię odnawialną, Unia Europejska byłaby w stanie zmniejszyć emisję CO2 nawet o 600-900 mln ton rocznie. Co ważne, w dążeniu do osiągnięcia tego celu istotne znaczenie mają także działania i codzienne nawyki każdego mieszkańca Europy" - mówi Bożena Wróblewska, ekspert programu.

Eksperci programu wytypowali kilka istotnych porad, dzięki którym każdy z nas może znacząco przyczynić się do ograniczenia zużycia energii oraz redukcji emisji CO2 do atmosfery.

Więcej informacji znajdą Państwo w załączonym materiale - pobierz plik PDF

źródło: Gaspol kibicuje klimatowi
www.kibicujklimatowi.pl
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej