więcej


Inicjatywy lokalne

Źródło zielonej energii. Uczniowie pedałując na rowerach produkują energię (12825)

2011-07-03

Drukuj

Nietypowy sposób na produkcję energii znalazło pewne technikum z Rzymu. Uczniowie w specjalnej Sali Energii pedałują na rowerach stacjonarnych. Produkują energię, poprawiają kondycję i jednocześnie zdobywają punkty, które mogą wykorzystać w kinach i księgarniach.

W jednej z sal ustawiono 18 rowerów, przy których znajdują się liczniki. Wytworzona energia jest później wykorzystywana na terenie szkoły, a uczniowie na specjalnej karcie zbierają punkty. Mogą oni zyskać dodatkowe punkty, jeśli przyjadą do szkoły na rowerze.

– Oczywiste jest to, że tej energii rowerowej jest mało. Nie mamy ambicji, by osiągnąć w ten sposób energetyczną samowystarczalność, ale chcemy mieć swój wkład w rozwój świadomości na temat energii odnawialnej – powiedział dyrektor szkoły Massimo Di Segni.

Warto wspomnieć, że technikum elektroniczne wygrało konkurs wiedzy o czystej energii.

logo_ekologia_pl1


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej