więcej


Inicjatywy lokalne

ZOSTAŃ klimaTYcznym WOLONTARIUSZEM! w projekcie edukacyjno – informacyjnym (16162)

2013-09-10

Drukuj

zielony klimatZostań klimaTYcznym Wolontariuszem! w projekcie edukacyjno–informacyjnym „Zielony Klimat". KlimaTYczny Wolontariat! jest częścią kampanii „Zielony Klimat", realizowanej przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Projekt zakłada kompleksową edukację ekologiczną mieszkańców stolicy oraz osób przebywających w mieście w związku z organizacją w dniach 11-22 listopada 2013 roku w Warszawie globalnego forum poświęconego światowej polityce klimatycznej – COP 19.

W związku z planowanym w stolicy Szczytem Klimatycznym ONZ, Urząd m.st. Warszawy prowadzi projekt edukacyjno- informacyjny „Zielony Klimat". Jednym z elementów tego przedsięwzięcia będą warsztaty dla szkół gimnazjalnych, poświęcone globalnemu ociepleniu oraz działaniom zapobiegających zmianom klimatu. Centrum Komunikacji Społecznej Miasta Stołecznego Warszawy poszukuje wolontariuszy, którzy mogliby prowadzić wspomniane zajęcia.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie:
infrastruktura.um.warszawa.pl/aktualnosci/inne/zosta-klimatycznym-wolontariuszem-w-projekcie-edukacyjno-informacyjnym.

Mozna również odwiedzić fanpage na facebooku: www.facebook.com/pages/Klimatyczny-wolontariat.

W ramach projektu planuje się przeprowadzić 140 warsztatów dla uczniów i nauczycieli warszawskich gimnazjów. Celem zajęć jest edukacja ekologiczna młodzieży w tym popularyzacja wiedzy o wpływie zmian klimatycznych, zagrożeniach i skutkach na codzienne życie, wzrost poziomu świadomości ekologicznej młodzież oraz kształtowanie i promocja postaw proekologicznych. Realizacja warsztatów opierać się będzie na rozgrywce specjalnie opracowanej gry planszowej.

Działania te pozwalają zwrócić uwagę nie tylko na ogólną potrzebę wprowadzania systemowych zmian dla ochrony środowiska, ale także na wskazanie potrzeby zmian w codziennym zachowaniu mieszkańców miasta oraz promowanie różnorodnych możliwości przeciwdziałania zmianom klimatu.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej