więcej


Inicjatywy lokalne

„Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy” (16274)

2013-10-05

Drukuj

Nowy rok szkolny to nowe eko-wyzwania! Dlatego już we wrześniu ruszyła kolejna edycja konkursu ogólnopolskiego pod hasłem „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy", organizowana przez Stena Recycling. Zachęcamy do udziału wszystkie szkoły i przedszkola z miast i okolic Gdyni, Łodzi, Rzeszowa, Siemianowic Śląskich, Szczecina, Swarzędza, Warszawy i Wrocławia. Na zwycięzców w kilku kategoriach czekają cenne nagrody, które zostaną rozdane na koniec roku szkolnego. Zgłoszenia do pobrania są dostępne na stronie internetowej.

"Zbieramy makulaturę  oszczędzamy lasy" to hasło konkursu ekologicznego dla szkół i przedszkoli, który od kilku lat firma Stena Recycling organizuje na terenie swoich oddziałów w całej Polsce. Jego celem jest edukacja i kształtowanie pro-ekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży. Inicjatywa polega na zbiórce makulatury w placówkach oświatowych, a nagrody w regionach są przyznawane w następujących kategoriach: Najlepsza Szkoła i Przedszkole, Najlepszy Uczeń i Przedszkolak oraz Najlepszy Opiekun. Na poziomie ogólnopolskim zostaną także wybrani Najlepsi Uczniowie z Najlepszej Szkoły, czyli 20 najlepszych osób z placówki, która zebrała największą ilość surowca w przeliczeniu na jednego ucznia. Nagrodą dla tej grupy będzie rejs do Szwecji ufundowany przez współorganizatora konkursu – przewoźnika promowego Stena Line. Kategorię dodatkową konkursu stanowi zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W ramach całej akcji istnieje także możliwość oddania puszek i baterii. Uczestnicy, poprzez udział w programie, dowiadują się, na czym polega recykling i jakie korzyści przynosi on środowisku naturalnemu. Wspólnie zbierajmy surowce, by ratować polskie lasy!

„Jest nam miło, że z roku na rok nasza akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem, tym bardziej, że poprzez formułę konkursu chcieliśmy dodatkowo zmotywować młodych eko-entuzjastów do działania. Podczas ubiegłorocznej edycji, szkoły oraz przedszkola uczestniczące w konkursie zebrały łącznie ponad 2500 ton makulatury, a tym samym przed wycięciem zostało ocalonych nawet 43 000 drzew! Mamy nadzieje, że w tym roku uda nam się wspólnie pobić ten rekord, dlatego serdecznie zachęcamy uczniów i przedszkolaków oraz ich opiekunów do udziału w inicjatywie!"  komentuje Anna Nowakowska, dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży Stena Recycling.

2013 10 02 PLAKAT ZbieramyMakulature low

Zasada jest prosta – zbieramy surowce! Edycja konkursu 2013/2014 potrwa do 30 kwietnia 2014 r., zaś ogłoszenie wyników nastąpi 15 czerwca 2014 r. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zapoznać się z regulaminem, pobrać formularz na stronie Stena Recycling i czytelnie wypełnić dokument. Można go przesłać do odpowiedniego Oddziału Stena Recycling w Państwa regionie, drogą elektroniczną lub listem tradycyjnym. Opiekunowie zgłoszeni w danych placówkach odpowiadają za prowadzenie ewidencji zbiórki makulatury oraz kontakt z oddziałem Stena Recycling.

Tegoroczna edycja konkursu jest już drugą, w której szkoły mogą rywalizować także w kategorii zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Regulamin, a także formularz zgłoszeniowy są dostępne pod linkiem. Dodatkowo, zachęcamy szkoły i przedszkola do zbierania puszek oraz baterii. Organizator nie tylko zapewnia bezpłatny odbiór wszystkich surowców, ale także przekazuje wynagrodzenie za każdy przekazany kilogram makulatury. Dodatkowo, istnieje możliwość podstawienia do placówki kontenera lub pojemników na makulaturę, specjalnych pojemników na baterie czy tzw. technocage'y przeznaczonych na elektroodpady.

Kontakty do oddziałów są dostępne w załączonej informacji prasowej.

Więcej pod linkiem stenarecycling.pl/PageFiles/9054/REGULAMIN_KONKURS_WEEE_2013-2014.pdf.

źródło: Stena Recycling 

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej