więcej


Inicjatywy lokalne

Wyprawa "Stop CO2 Rusz się" zakończona (15701)

2013-05-19

Drukuj

STOP_CO2_pol1"Stop CO2 Rusz się!" – to hasło trzeciej już samotnej wyprawy rowerowej polskiego ekologa i podróżnika, Dominika Dobrowolskiego. Podczas ponad 2000 kilometrowej trasy Dominik odwiedził trzy największe gospodarcze stolice Unii Europejskiej: Berlin, Paryż i Londyn. Po drodze zachęcał do mocniejszych i bardziej skutecznych działań na rzecz redukcji emisji CO2, walki ze zmianami klimatu i promocji recyklingu.

Wyprawa ekologa była częścią europejskiej kampanii "Świat, jaki lubisz. Klimat, jaki ci odpowiada", w ramach której pokazywane i wspierane są najlepsze europejskie inicjatywy i działania na rzecz ograniczenia gazów cieplarnianych, rozwoju odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej oraz recyklingu. Wyprawie "Stop CO2 Rusz się!" patronowali m.in: Ambasada Francji, Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

IMG 1333

Dokładna relacja z trasy, dzienniki i zdjęcia, na stronie www.cycling-recycling.eu.

Kampania "Świat, jaki lubisz. Klimat, jaki ci odpowiada": world-you-like.europa.eu/pl.

 

źródło: cycling-recycling.eu/londyn


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej