więcej


Inicjatywy lokalne

Wschód Mazowsza ogrzewany energią słoneczną (13672)

2011-12-10

Drukuj

W piątek mazowiecki urząd marszałkowski poinformował o sukcesie projektu dofinansowania zakupu i instalacji kolektorów słonecznych. W województwie już 1396 domów ogrzewanych jest dzięki energii słonecznej - donosi PAP.

Kolektory słoneczne pojawiły się w gminach Korczew, Paprotnia, Przesmyki i Repki. Nowa technologia zapewnia ogrzewanie budynków, w których mieszka łącznie ponad 6,5 tys. osób. Jak informuje mazowiecki urząd marszałkowski, powierzchnia zainstalowanych kolektorów to w sumie 7395 m2, a moc instalacji 4,434 MW.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu udało się pokryć 9,9 mln zł kosztów projektu, które w sumie wyniosły ok. 14,5 mln zł.

Według danych Instytutu Energetyki Odnawialnej, sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce wzrasta. Duży wpływ na rozwój rynku mają m.in. dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej