więcej


Inicjatywy lokalne

Wrocław: nowy rowerzysta co 4 minuty (18774)

2015-08-10

Drukuj
galeria

Wrocław: duża popularność roweru miejskiego, fot. Nextbike Polska

Do systemu roweru miejskiego we Wrocławiu średnio co 4 minuty dołącza nowy użytkownik – w tym sezonie w 3 miesiące „zapisało się” już 30 tysięcy osób – świetnymi wynikami chwali się Nextbike Polska – operator Wrocławskiego Roweru Miejskiego.

Rodzina rowerzystów miejskich we Wrocławiu liczy w sumie ponad 100 tysięcy osób, które zarejestrowały się od momentu, gdy sieć wypożyczalni ruszyła w stolicy Dolnego Śląska (czerwiec 2011 roku). Aż 30 tysięcy spośród nich dołączyło do grona użytkowników na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy, czyli od końca kwietnia, gdy rozpoczął się tegoroczny sezon WRM. Statystycznie, co 4 minuty do systemu „zapisuje się” kolejny wrocławianin!

Rekordową, 30-tysięczną rejestrację we Wrocławskim Rowerze Miejskim, operator systemu, Nextbike Polska, odnotował 28 lipca – użytkownik zarejestrował się przed godz. 8.00 za pośrednictwem strony internetowej. Łącznie od 28 kwietnia, kiedy wypożyczalnie wystartowały w tym sezonie, liczba użytkowników powiększyła się o ponad 30 tysięcy osób. To oznacza, że w ciągu trzech miesięcy grono wrocławian, którzy korzystają z publicznych rowerów, rozrosło się o ponad 40%!

 Obecny sezon, w związku z otwarciem Wrocławskiego Roweru Miejskiego w całkowicie nowej formule, jako drugiej największej sieci wypożyczalni w Polsce z 73 stacjami i 730 rowerami, jest pod każdym względem rekordowy. Nasze statystyki pokazują, że średnio co 17 sekund we Wrocławiu wypożyczany jest rower miejski, a liczba wynajmów jest sześciokrotnie intensywniejsza niż w zeszłym roku – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Przekłada się to także na liczbę osób, które po raz pierwszy skorzystały z systemu i właśnie dlatego mamy okazję świętować 30-tysięczną rejestrację w tym sezonie – dodaje. Od 28 kwietnia rowery miejskie we Wrocławiu były wypożyczane 474 504 razy (w 3 miesiące) – dla porównania, liczba wynajmów za cały ubiegły rok to 131 701 (w 8 miesięcy). Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe sezony (od 2011 roku), liczba wypożyczeń sięga 1 070 772. Średni czas pojedynczego wypożyczenia to obecnie ok. 20 minut, co oznacza, że większość z nich mieści się w darmowym przedziale czasowym. Dzienny rekord odnotowano 3 czerwca, kiedy wrocławianie sięgali po rowery 8 045 razy (najlepszy wynik w ubiegłym roku – 1 382 wynajmy, 22 maja).

Najaktywniejszy użytkownik w tym sezonie wypożyczał rowery już 415 razy, czyli średnio ponad 4 razy dziennie!

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń:

Rynek – 3,81% wszystkich wypożyczeń Rondo Reagana – 3,62% Skytower – 3,41% Wita Stwosza – Szewska – 3,39% Arkady – 2,65%

Najpopularniejsze stacje zwrotów:

Rynek – 4,24% Rondo Reagana – 3,60% Wita Stwosza – Szewska – 3,51% Skytower – 3,41% Plac Bema – 2,62% Najpopularniejsze trasy: Politechnika Wrocławska-Gmach Główny – Teki Rondo Reagana – Teki Teki  – Politechnika Wrocławska-Gmach Główny

Źródło: infobike.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej