więcej


Inicjatywy lokalne

Wielkopolska: powstanie duża farma fotowoltaiczna (17698)

2014-09-26

Drukuj
galeria

Farma solarna w Erlasee, Niemcy, fot. wikpedia, domena publiczna

Koło Miłosławia w województwie wielkopolskim planowana jest budowa dużej farmy fotowoltaicznej. Jak na razie inwestycja jest jednak na wczesnym etapie przygotowania.

Farmę fotowoltaiczną o mocy 2,5 MW na działce o powierzchni 6,6 ha chce zbudować firma Eurowind Polska VI. Instalacja fotowoltaiczna miałaby się składać z ponad 10 tys. sztuk paneli PV.

Inwestor chce, aby farma fotowoltaiczna została podłączona do infrastruktury istniejącego już w okolicy parku wiatrowego.

– Inwestycja parku solarnego jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Nie posiadamy konkretnych planów związanych z budową, tym bardziej, że potencjalnie planujemy połączenie parku solarnego z funkcjonującymi już elektrowniami wiatrowymi w jedną instalację, co jest projektem innowatorskim i nie występującym jeszcze w kraju. Takie połączenie miałoby spowodować zbilansowanie wytwarzanej energii. Wymaga to jednak wielu uzgodnień z instytucjami zewnętrznymi i projektantami – portal wrzesnia.info.pl cytuje Magdalenę Szczepaniak z Eurowind Polska VI.

Eurowind Energy VI to spółka córka duńskiej firmy Eurowind Energy A/S, która zajmuje się rozwojem, budową oraz serwisem farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Eurowind Energy działa na terenie Polski, Niemiec, Rumunii oraz Danii.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej