- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Inicjatywy lokalne
weLAND. PODRÓŻ DO NOWEJ ERY - Współczesny teatr uliczny w cyberpunkowym klimacie (21998)
2021-08-17Drukuj
Siedmioro artystów i akrobatów, czterech muzyków, imponująca scenografia i wiele historii do opowiedzenia. Spektakl „weLAND. PODRÓŻ DO NOWEJ ERY” odbędzie się 20 i 21 sierpnia w Lublinie. Artyści, z włoskiej grupy MagdaClan, wykorzystując muzykę, ruch i scenografię, pokażą związki pomiędzy nadprodukcją i konsumpcją, a zmianami klimatu i migracjami. Wydarzenie odbędzie się w ramach kampanii #KlimatNaZmiany, prowadzonej przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie.
„weLAND. PODRÓŻ DO NOWEJ ERY” to odważny spektakl z niezwykłą oprawą sceniczną. Poprzez sztukę o silnym oddziaływaniu wizualnym artyści i artystki z włoskiej trupy cyrku współczesnego MagdaClan chcą poruszyć temat zmian klimatu oraz ich wpływu na migracje. Bohaterami spektaklu są ludzie, którzy już dziś odczuwają konsekwencje kryzysu klimatycznego, doświadczając powodzi, skutków topnienia wiecznej zmarzliny w Arktyce, pustynnienia obszarów rolniczych i pożarów. Nie mogą żyć w swoim kraju, zostają więc zmuszeni do szukania domu w obcych kulturowo miejscach, gdzie często nie są mile widzialni. Spektakl włoskich artystów, rozgrywa się na scenie przypominającej port, z wykorzystaniem takich przedmiotów jak beczki i bambusowe tyki, budzących skojarzenia i dające pojęcie o temacie pokazu. Dramaturgia oparta na danych naukowych, połączona z dynamiką cyrku i osadzona w imponującym, sugestywnym kontekście – oto klucz do zmierzenia się z tym tematem.
Nowy cyrk, jako coś swawolnego, kojarzonego z zabawą, przypomina szczęśliwy i beztroski świat. W spektaklu wykorzystano tę cechę jako kontrast do złożonej kwestii migracji klimatycznych.
TEASER https://www.youtube.com/watch?v=Me85DkyK26U
Wydarzenia towarzyszące: piknik klimatyczny
Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, Szkoła cyrku nowego Flic Circus School oraz Fundacja Sztukmistrze zadbają o wydarzenia towarzyszące. 21 sierpnia w Parku Ludowym w Lublinie odbędzie się piknik ekologiczny, a wśród wydarzeń m.in.: cyrkowy ekoperformance w wykonaniu artystów Fundacji Sztukmistrze oraz wizyta u fryzjera, gdzie oprócz nowej fryzury otrzymamy zastrzyk wiedzy o zmianach klimatu, ich związku naszym stylem życia i konsumpcją oraz ich wpływie na migracje ludności.
Raport: „Ku gospodarce dobrostanu”
Prognozy naukowców dotyczących skutków kryzysu klimatycznego są jednoznacznie pesymistyczne. Dekady nieograniczonego wzrostu wydobycia, produkcji i handlu wprawiły w ruch proces destrukcji na masową skalę. Ta nadmierna eksploatacja zasobów jest wynikiem wyborów politycznych. Gwałtowne burze, powodzie, susze i pożary to już nie puste słowa a rzeczywistość, z którą mierzą się ludzie na całym globie, także w Europie. Polecamy raport „Ku gospodarce dobrostanu”, przygotowany przez partnerów FKO w ramach kampanii #KlimatNaZmiany: Oxfam Germany i European Environmental Bureau.
Publikacja z jednej strony szczegółowo analizuje przyczyny kryzysu klimatycznego, a z drugiej podsuwa rozwiązanie. Przedstawia nowy model stworzony przez ekonomistkę Kate Raworth, zwany „ekonomią obwarzanka”. Tak rozumiana gospodarka ma zaspokajać potrzeby społeczne wszystkich ludzi, odzwierciedlone w prawach człowieka (wymiar społeczny i polityczny), z jednoczesnym poszanowaniem granic planetarnych (wymiar ekologiczny). Bezpieczna i sprawiedliwa przestrzeń dla ludzkości opiera się na fundamencie sprawiedliwości społecznej, uwzględniając także istnienie ekologicznego pułapu.
Raport dostępny na stronie Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie: https://www.ekonsument.pl/materialy/publ_691_ku_gospodarce_dobrostanu.pdf
PODPISZ PETYCJĘ „Stop zmianom klimaty, klimat na zmiany”
Klimatyczny stan wyjątkowy to kryzys dotyczący zarówno środowiska, jak i społeczeństwa, więc zmierzenie się z nim jest kwestią sprawiedliwości ekologicznej i społecznej. Jako partnerzy #KlimatNaZmiany postulujemy przyśpieszenie neutralności klimatycznej UE, przejście do gospodarki odpowiedzialnej ekologicznie i społecznie, zapewnienie wsparcia krajom dotkniętym zmianami klimatu i ochrony migrantów klimatycznych oraz umożliwienie młodzieży udziału w podejmowaniu decyzji politycznych.
Postulaty te można poprzeć podpisując petycję: https://www.ekonsument.pl/KlimatNaZmiany
Petycja zostanie przekazana przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.
Podobne artykuły
- Strefa Ultra Czystego Transportu w Londynie oczyściła miasto
Jak donosiliśmy nieco ponad 2 lata temu , Londyn zdecydował się wprowadzić zaostrzoną Strefę Czystego Transportu, mającą na celu ograniczenie emisji tlenków azotu oraz PM2,5 z transportu. Minął niecały rok od przedstawienia ewaluacji pierwszych 10 miesięcy działania strefy. Jest skuteczna!
Więcej
- Dość kłamstw o kryzysie klimatycznym, dość ignorowania nauki!
Koalicja Klimatyczna wraz z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym wspólnie wzywają prezydenta Andrzeja Dudę do odwołania ministra Pawła Sałka z zajmowanego stanowiska oraz powołania na jego miejsce osoby posiadającej rzetelną i aktualną wiedzę naukową w dziedzinie zmiany klimatu. Apelują także o publiczne sprostowanie niezgodnych z wiedzą naukową tez, przedstawionych publicznie przez obecnego doradcę prezydenta RP.
Więcej
- Green Energy Congress, 23 września, Centrum Kongresowe ICE Kraków, formuła hybrydowa
23 września 2021 Portal PumpLab zaprasza na pierwszą edycję Green Energy Congress. Kongres jest innowacyjnym, podzielonym na cztery sceny: energetyka, przemysł, społeczeństwo, Top Eco Innovation, wydarzeniem budującym świadomość i trend efektywności ekologicznej. Hybrydowa formuła kongresu umożliwia uczestnictwo live – w Centrum Kongresowym ICE Kraków - i online w wydarzeniu.
Więcej
Podziel się swoją opinią
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności