więcej


Inicjatywy lokalne

WEEKEND: Targi Zero Waste w Warszawie (21493)

Fundacja Alter Eko, Little Greenfinity
2020-09-25

Drukuj
galeria

Reduce Reuse Recycle, fot. Steve Snodgrass (CC BY 2.0)

Od 2017 r. Targi Zero Waste wpisują się na mapie Polski jako wyjątkowe wydarzenie, które inspiruje do oszczędnego i ekologicznego stylu życia. Impreza adresowana jest do wszystkich, którzy chcieliby żyć prościej i lepiej ograniczając zbędne odpady w domu, pracy czy w podróży. Od 25 do 27 września 2020 roku Targi Zero Waste w Warszawie w Hali Gwardii.

Zespoły Fundacji alter eko oraz Little Greenfinity pracowały dosłownie cały rok, aby organizować tę, szóstą już, edycję Targów Zero Waste. Po długich miesiącach spędzonych na obserwowaniu sytuacji, śledzeniu oficjalnych wytycznych i rozważaniu różnych scenariuszy, a wszystko to we wspaniałej współpracy z naszymi partnerami i wystawcami, w piątek 25 września startujemy z pierwszą edycja 2020 Targów Zero Waste. Te Targi są wyjątkowe nie tylko dlatego, że odbywają się w niecodziennym kontekście związanym z Covid. To także pierwsza edycja, która potrwa całe 3 dni, a do tego będzie gościć w nowej lokalizacji - w fantastycznych przestrzeniach Hali Gwardii, w ścisłym centrum Warszawy, plac Żelaznej Bramy 1.

Opracowaliśmy bogaty program wydarzeń (zob. też niżej):
- panele dyskusyjne i wykłady poświęcone ograniczaniu odpadów i dobrym praktykom w tym zakresie - żeby czerpać inspiracje od ekspertów!
- bezpłatne warsztaty robienia własnych kosmetyków i detergentów, nauka kompostowania, szycia, malowania ubrań, niemarnowania żywności - żeby wziąć sprawy w swoje ręce i działać!
- kącik porad - żeby podjąć wyzwanie zero waste już dziś!
- gra planszowa Who will save the Planet - żeby pobawić się z całą rodziną.

My, praktycy zero waste wszyscy jesteśmy po trosze gwiazdami. Ale niektóre z tych gwiazd są, bardziej niż inne, znane szerszej publiczności.
Podczas tej edycji będą z nami:
* piosenkarka Natalia Przybysz (w pt. 25.09 w godz. 17.00-19.00), która opowie, jak malować nie wytwarzając przy tym śmieci,
* dziennikarka i autorka Sylwia Majcher, która ugotuje pyszne śniadanie w stylu zero waste (w niedzielę 27.09 o godz.11.00),
* Ilona i Sławek Saran (Forum Coffee), Monika Roehr (Cosmo Bar) i Krzysztof Rzyman (STOR Cafe) oraz Agnieszka Bukowska (Less Waste Polska), którzy zaprezentują po raz pierwszy książkę Less Waste (w niedz. 27.09 o godz. 14.00).

Targi Zero Waste nie byłyby takim sukcesem przez ostatnie 3 lata bez zaangażowania naszych wspaniałych wystawców i partnerów. Podczas tej edycji czekają na Was:
Loffme, Ekopaki, Cząstka Podlasia, Klareko, Pomysłowa Mama, Mydła z podlaskich ziół, Veraicon Lifestyle, Matka i Córy, Igua, Ringana, Siostry Plotą, I.S. Iga Jacaszek, Bloomtag, karina_custom, sakwabag, Tapp Water, Na Gramy, Ekoloco, Trykot, Beepack, Moja Butelka, Alchemia Natury, Salto Natural, Owijki. Zamiast Folii, Aquafor, Orzechownia, Sylwia Majcher, Natalia Przybysz, Who will save the Planet, Offgrodniczka Joanna Gałazka, KnK Kanaka, Floating Jeans, Ubrania do oddania, Slow Fix Blog, Stor Café, Projekt Easy Zero Waste, Remondis elektro, Hola la Luna, Napełnialnia, Less Waste Polska, Teraz Środowisko, Ambasada Czystej Planety, Vademecum Zero Waste, UlicaEkologiczna.pl, Friends of Glass, Ekotropiciel.pl, Magazyn Vege, Łucznik, Cosmo Bar, Akademia Zero Waste.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zapraszamy!

Więcej o wydarzeniu na stronie: http://www.targi-zerowaste.pl/ oraz Facebooku


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej