więcej


Inicjatywy lokalne

W związku z suszą pływalnia w Czerwonaku rozda 600 tys. litrów wody (21298)

2020-05-05

Drukuj
galeria

600 tys. litrów wody rozda od poniedziałku pływalnia w Czerwonaku (wielkopolskie). Woda w basenie jest wymieniana w trakcie okresowej przerwy technologicznej, tym razem pomoże rolnikom czy działkowcom w trakcie panującej suszy.

Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej Akwen w Czerwonaku poinformowało, że, w związku ze wstrzymaniem działalności pływalni, szybciej niż planowano rozpoczęły się prace konserwacyjne. Pierwotnie przerwa technologiczna miała mieć miejsce na przełomie czerwca i lipca. Zaplanowano m.in. remonty pomp, instalacji wodnych i elektrycznych. Wymieniana jest też woda.

Tym razem 600 metrów sześciennych wody trafi do rolników, działkowców czy właścicieli przydomowych ogrodów.

"Zdecydowaliśmy się udostępnić wodę basenową, po oczyszczeniu i uzdatnieniu, do podlewania łąk i trawników, z nadzieją złagodzenia - choćby chwilowego - skutków długotrwałego braku deszczu. Akcja potrwa do ostatniej kropli" - poinformowała czerwonacka instytucja.

Chętnych w przedsięwzięciu wesprą strażacy z OSP w Czerwonaku. Zainteresowani wodą muszą tylko pamiętać o zabraniu własnych pojemników: kontenerów czy beczek.

 

Źródlo :PAP


Wodne informacje w ramach projektu CWC City Water CircleUdostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej