więcej


Inicjatywy lokalne

W Warszawie ruszyła wypożyczalnia samochodów elektrycznych (13380)

2011-10-15

Drukuj

wikiW Warszawie można już wypożyczyć samochód elektryczny. Niestety za dobę jazdy Mitsubishi i-MiEV lub Peugeotem iOn trzeba zapłacić 409 zł – podaje portal Moto.pl.

Wypożyczalnia Express we współpracy z firmą e+ wprowadziła do swojej oferty możliwość wynajmu aut z napędem elektrycznym. Na chwilę obecną samochody można wypożyczyć w Warszawie. Z czasem oferta ma być dostępna w kolejnych miastach.

Jednak za jazdę samochodem elektrycznym trzeba zapłacić aż 359 zł oraz 50 zł opłaty przygotowawczej. W porównaniu z kosztami wynajmu auta klasy C, jest to bardzo wysoka cena. Dla zachęty wynajmujący ma bezpłatny dostęp do dwunastu punktów ładowania, które znajdują się w czterech największych centrach handlowych w Warszawie.

– Wprowadzenie możliwości wynajmu aut elektrycznych (...) stwarza szansę sprawdzenia ich zalet bez konieczności zakupu samochodu, którego cena jest na razie relatywnie wysoka – tłumaczy Moto.pl Hubert Laszczyk, prezes zarządu wypożyczalni Express.

 

źródło:  Ekologia.pl, fot. Wikimedia Commons

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej