więcej


Inicjatywy lokalne

W powiecie łukowskim powstaną farmy fotowoltaiczne o mocy 1,5 MW (17286)

2014-05-29

Drukuj
galeria

Stacja kolejowa w Łukowie, fot. Robert Wielgórski, CC 3.0 BY-SA

W województwie lubelskim powstaje zespół elektrowni fotowoltaicznych o łacznej mocy 1,5 MW. To jeden z największych projektów fotowoltaicznych realizowanych obecnie w naszym kraju.

Projekt o nazwie „Budowa wolnostojących elektrowni fotowoltaicznych w powiecie łukowskim w ramach nowych inwestycji przedsiębiorstwa SIGMA-WOLTAIKA sp. z o.o.” zostanie zrealizowany na Lubelszczyźnie, w powiecie łukowskim. Z znajdującej się tam miejscowości Łazy powstaną dwie elektrownie fotowoltaiczne o mocy 0,366 MW i 0,548 MW, natomiast w miejscowość Wólka Świątkowa powstanie farma fotowoltaiczna o mocy 0,643 MW.

Inwestor - lubelska spółka SIGMA-WOLTAIKA sp. z o.o - na realizację inwestycji pozyskał unijną dotację w wysokości 3,2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego RPO WL na lata 2007-2013, w ramach działania 1.4 schemat B. Wydatki inwestycyjne ogółem wyniosą około 8.247 mln zł.

Anna Nazaruk z zarządu spółki SIGMA-WOLTAIKA poinformowała portal Gramwzielone.pl, że w celu wybudowanie trzech elektrowni fotowoltaicznych zostanie wykorzystanych w sumie 6112 sztuk paneli fotowoltaicznych, a szacowana roczna produkcja energii wyniesie łącznie ok. 1448 MWh.

Obecnie spółka rozpoczęła procedurę wyłonienia wykonawcy robót budowlanych dla pierwszego projektu fotowoltaicznego realizowanego w miejscowości Łazy.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.plUdostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej