więcej


Inicjatywy lokalne

W Gliwicach uruchomiono farmę fotowoltaiczną o mocy 102 kWp (17543)

2014-08-13

Drukuj
galeria

Instalacja fotowoltaiczna w Starosiedlu, fot. Maurycy Chmielowski, CC BY-ND 2.0

Na terenie swojego zakładu w Bytomiu firma Conbelts Bytom S.A. uruchomiła testową instalację fotowoltaiczną. Przedstawiciele firmy zapewniają, że chcą sprawdzić możliwości wykorzystania PV w naszych warunkach klimatycznych.

Moc naziemnej instalacji fotowoltaicznej, którą zbudowała w Gliwicach firma Conbelts, wynosi 102 kWp. System składa się z 432 polikrystalicznych modułów fotowoltaicznych, każdy o mocy 240 Wp, a ich łączna powierzchnia wynosi ponad 695,52 m2.

Inwestor zakłada, że system PV będzie produkować rocznie ok. 102,4 MWh energii elektrycznej, która zostanie wykorzystana na jego własne potrzeby. Praca systemu PV przyczyni się do ograniczenia emisji CO2 o 76,5 ton rocznie.

Jak podaje Conbelts Bytom S.A., całkowita wartość inwestycji wynosi ok. 1 mln złotych. Projekt uzyskał finansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Conbelts Bytom S.A. specjalizuje się w produkcji taśm z rdzeniem tkaninowym, mieszanek gumowych i innych wyrobów wykonanych na bazie gumy i PVC. Bytomska firma oferuje rozwiązania dla transportu przenośnikowego m.in. w górnictwie, przemyśle mineralnym, energetycznym, a także hutnictwie, rolnictwie i budownictwie.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej