więcej


Inicjatywy lokalne

Uruchomiono kolejną farmę wiatrową w gminie Wicko (17392)

2014-06-29

Drukuj
galeria

fot. pixabay, CC0 1.0

Należąca do Polskiej Grupy Energetycznej spółka PGE Energia Odnawialna uruchomiła farmę wiatrową Wojciechowo.

Farma wiatrowa Wojciechowo jest zlokalizowana koło Wicka, w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim. Jej moc wynosi 28 MW i składa się z 14 2-megawatowych elektrowni wiatrowych.

Po uruchomieniu farmy wiatrowej Wojciechowo potencjał PGE w energetyce wiatrowej wzrósł do 180 MW. Wcześniej spółka PGE EO oddała do użytku zlokalizowaną w woj. zachodniopomorskim farmę wiatrową Resko, której moc wynosi 14 MW i na którą pozyskała unijną dotację z RPO dla województwa zachodniopomorskiego w wysokości 16 mln zł oraz 2,1 mln zł z realizowanego przez NFOŚiGW Systemu Zielonych Inwestycji GIS.

Potencjał PGE w energetyce wiatrowej ma się zwiększyć znacząco w przyszłym roku - po planowanym na połowę 2015 r. oddaniu do użytku farmy wiatrowej Lotnisko, której moc wyniesie 90 MW. Oddana do użytku przez PGE farma wiatrowa Wojciechowo to nie pierwsza tego typu inwestycja w pomorskiej gminie Wicko. W październiku ubiegłego roku na terenie tej gminy 20 wiatraków, każdy o mocy 2 MW, uruchomił Tauron.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej