więcej


Inicjatywy lokalne

Szkolenia z zakresu zarządzania środowiskiem dla przedsiębiorców (10587)

2010-08-26

Drukuj
Co najmniej połowa klientów zwraca uwagę na inwestycje w ochronę środowiska. Szkolenia z zakresu zarządzania środowiskiem, dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zwiększają świadomość i wiedzę przedsiębiorców w zakresie uwzględnienia kwestii środowiskowych w prowadzonej przez nich działalności gospodarczej oraz funkcjonowania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. 
Uważasz, że Twoja firma nie ma wpływu na środowisko lub myślisz, że nie masz obowiązków prowadzenia rozliczeń związanych z ochroną środowiska? Możesz być jednym z wielu przedsiębiorców, którzy nie zdają sobie sprawy z zobowiązań, jakie nakłada na firmy aktualne prawo.

Skorzystaj z okazji i zapisz się na szkolenia w ramach komponentu 1, dzięki którym unikniesz kary za brak rozliczeń w obszarze ochrony środowiska. Dowiesz się również jak, od praktycznej strony, rozumieć i dokonywać rozliczeń opłat środowiskowych.

Chcesz zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstwa i ułatwić pozyskanie nowych kontrahentów, a zarazem pokazać otoczeniu, że przedsiębiorstwo dba o wspólne dobro jakim jest środowisko?
 
Szkolenia w komponencie 2 pozwolą Ci poznać zasady wdrażania i funkcjonowania Systemu Zarządzania Środowiskowego, takiego jak EMAS i ISO 14001. Po szkoleniu będziesz w stanie wprowadzić taki system w swoim przedsiębiorstwie: w tym wesprze Cię specjalista, który w Twojej firmie – w ramach indywidualnego doradztwa – pomoże przeprowadzić proces wdrożenia.

Zastanawiałeś się, czy Twoja firma wykorzystuje najlepsze możliwe technologie i wystarczająco dba o środowisko? A może chcesz zmniejszyć koszty przedsiębiorstwa i zarazem być niezależnym energetycznie?

Zapisz się na szkolenia z komponentu 3, a dowiesz się, w jaki sposób pozyskać środki na inwestycje w pozyskiwanie energii ze słońca, wiatru, czy odpadów. Poznasz najlepsze dostępne dla Twojej firmy technologie, dzięki którym przedsiębiorstwo stanie się liderem zrównoważonego rozwoju.

Jeśli masz wątpliwości, czy uda Ci się wprowadzić nabytą wiedzę w życie – skorzystaj z doradztwa – indywidualnej pomocy specjalisty w tym zakresie – który pomoże Ci w przeprowadzeniu zmian w Twojej firmie. Masz pewność, że przeprowadzony proces będzie profesjonalnie dopasowany do charakterystyki Twojego przedsiębiorstwa.

Terminy najbliższych szkoleń – w kalendarium


O projekcie

Projekt „Szkolenia z zakresu zarządzania środowiskiem” jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i skierowany do przedsiębiorstw z sektora mikro, małych i średnich (wszystkie komponenty) oraz do dużych przedsiębiorstw (komponent 2 i 3). Łącznie planowana jest realizacja ponad 350 szkoleń i tysiąca godzin doradczych, w czasie trwania projektu w latach 2010-2012 na terenie całego kraju.

Więcej informacji dotyczących projektu oraz możliwość zapisu na szkolenia na stronie www.szkoleniasrodowisko.pl

źródło: Projekt „Szkolenia z zakresu zarządzania środowiskiem”
www.szkoleniasrodowisko.pl
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej