więcej


Inicjatywy lokalne

Studenci w Puszczy Knyszyńskiej sadzili "Las Erasmusa" (14285)

2012-05-19

Drukuj

Quercus_robur-edwbaker_by-nc-sa_flickrW Puszczy Knyszyńskiej zagraniczni i polscy studenci posadzili ok. 2 tys. dwu-trzyletnich sadzonek dębu, by powstał "Las Erasmusa". Akcja ma związek z 25-leciem międzynarodowego programu wymiany studentów – Erasmus.

Drzewa posadzono na terenie leśnictwa Ponikła (Podlaskie) w nadleśnictwie Dojlidy, w trzech miejscach po wyciętym drzewostanie świerkowo-dębowo-sosnowym.

W akcji uczestniczyło około 50 studentów z Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Francji, Łotwy, Niemiec, Bułgarii i Polski – poinformował PAP w poniedziałek Jarosław Krawczyk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

W miejscu sadzenia stanęła tablica na pamiątkę odnowienia lasu przez studentów. Każdy z nich otrzymał od nadleśniczego certyfikat o udziale w akcji.

Jak dodał Krawczyk, w całym kraju na terenie 12 nadleśnictw, które sąsiadują z Krakowem, Warszawą, Wrocławiem, Białymstokiem, Olsztynem, Szczecinem, Poznaniem, Lublinem, Łodzią, Katowicami, Toruniem i Gdańskiem, studenci – uczestniczący w programie Erasmus – posadzą w sumie 25 tys. drzew.

Erasmus to największy program międzynarodowej współpracy między europejskimi uczelniami. Do tej pory prawie 3 mln Europejczyków skorzystało z możliwości odbycia części swoich studiów za granicą.

W Podlaskiem studenci uczestniczący w programie Erasmus wzięli udział w podobnej akcji wiosną ubiegłego roku. Wówczas w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Lasów posadzili czteroletnie świerki na powierzchni 0,5 ha, także na terenie nadleśnictwa Dojlidy.

 

źródło: PAP – Nauka w Polsce, fot. edwbaker by-nc-sa, flickr

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej