więcej


Inicjatywy lokalne

Strażnicy miejscy z Leszna mają piecyki pokazowe do nauki palenia (21079)

2019-12-11

Drukuj
galeria

Piecyki pokazowe kupiła straż miejska w Lesznie. Posłużą one do prezentacji mieszkańcom, jak właściwie rozpalać piece i jak w nich palić, aby możliwie jak najmniej zanieczyszczać powietrze.

Prezentacje będą organizowane zwłaszcza w tych dzielnicach Leszna, w których jakość powietrza jest szczególnie zła.

Zastępca komendanta Straży Miejskiej w Lesznie Dominik Sadowski wyjaśnił, że decyzja o zakupie piecyków to m.in. wynik kontroli przeprowadzanych przez strażników w domach, w których są piece.

"Nie zawsze wydobywające się z komina kłęby dymu świadczą o tym, że spalane są niedozwolone odpady. W czasie niektórych przeprowadzanych przez nas kontroli okazało się, że mieszkańcy nieprawidłowo palą w piecach. Najczęstszy błąd to palenie od dołu. Stąd pomysł, aby kupić takie pokazowe piecyki i zademonstrować mieszkańcom Leszna, jak należy prawidłowo w piecach palić" - powiedział.

Leszczyński magistrat podał, że najwięcej spotkań i pokazów odbędzie się w dzielnicach Gronowo, Zatorze i Zaborowo, gdzie mieszkańcy najbardziej skarżą się na złą jakość powietrza. Niebawem ma być znany harmonogram prezentacji.

Do współpracy przy pokazach zaproszeni będą także kominiarze i pracownicy wydziału ochrony środowiska leszczyńskiego urzędu miasta.


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej