więcej


Inicjatywy lokalne

Strajkujesz dla Ziemi - już jutro kolejny strajk (20809)

2019-04-26

Drukuj
galeria

Już w sobotę 27 kwietnia w wielu miastach odbędą się demonstracje ruchu Earth Strike. W Warszawie zapraszamy na Wiosenny Marsz Klimatyczny o 14:00 pod Pomnik Kopernika, to drugi protest Strajk dla Ziemi - Earth Strike Warszawa!

Marsz Klimatyczny

Wyruszymy spod pomnika Mikołaja Kopernika przy Nowym Świecie i pójdziemy pod Sejm. Stamtąd przejdziemy na Osiedle Jazdów, gdzie po godzinie 16 rozpocznie się Akademia Klimatyczna, podczas której w sześciu domkach fińskich będą czekały na Was wykłady, opowieści i warsztaty związane z postulatami ruchu Earth Strike oraz domek w którym zapoznacie się z działalnością oddolnych ruchów klimatycznych w Polsce: Obozu dla klimatu, Młodzieżowego Strajku Klimatycznego oraz Extinction Rebellion. Będą też partycypacyjne instalacje artystyczne oraz wegańskie jedzenie od Cafe Kryzys i Kuchni Konfliktu, a wieczorem – pokaz filmu “Human Energy” i koncerty (Edka Jarząb, Stara Śpiewka).

Nie zwiedzie nas ładna pogoda, nie rozleniwi nas wiosenne słońce. 27 kwietnia wyjdziemy pełni energii, by krzyczeć “dość!”. Dość destrukcji klimatu Ziemi! Dość niszczenia ostatnich ostoi dzikiej przyrody! Dość wyzysku planety i zamieszkujących ją gatunków! Dość wywoływania wojen klimatycznych i zmuszania ludzi do ucieczki ze swoich domów! Wyzwólmy w sobie słuszny gniew. Przyjdźmy licznie. Przebierzmy się za zwierzęta i symbolicznie przemówmy również w ich imieniu: dość!

Szczegóły trasy marszu: https://www.facebook.com/events/364111787534203/

Szczegóły programu Akademii Klimatycznej już wkrótce: https://www.facebook.com/events/1114347645404015/

Nasze postulaty

  1. Natychmiastowa redukcja emisji CO2
  2. Przejście na bezpieczne i przyjazne dla środowiska źródła energii
  3. Sprawiedliwa transformacja
  4. Zaprzestanie niszczenia lasów deszczowych i innych siedlisk dzikiej przyrody
  5. Rolnictwo lokalne oraz ograniczenie hodowli przemysłowej
  6. Zawarcie międzynarodowych umów, rozliczających korporacje i rządy z wytwarzania gazów cieplarnianych i niszczenia ekosystemów

Earth Strike (Strajk dla Ziemi) to międzynarodowy ruch obywatelski wywierający nacisk na polityków w celu podjęcia natychmiastowych działań zapobiegających zmianom klimatu. Działamy poprzez organizowanie protestów oraz innych wydarzeń publicznych. Nasz pierwszy protest odbył się zimą tego roku. Oprócz wydarzenia kwietniowego planujemy jeszcze protest w okolicach 1 sierpnia oraz strajk 27 września. Nasz ruch jest aktywny w wielu miastach w Polsce i na całym świecie, współpracujemy również z innymi ruchami obywatelskimi. Tworzymy sieć ruchów, organizacji i pojedynczych osób, które chcą zapobiegać pogłębianiu się katastrofy klimatycznej. Dołączcie do nas podczas marszu i akademii!

Dzień wcześniej, 26 kwietnia, zapraszamy na Benefit dla Ziemi – artyści dla Strajku!

A po strajku

PROGRAM AKADEMII, która odbędzie się tuż po Strajku: [PDF]


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej