więcej


Inicjatywy lokalne

Stop CO2 – rusz się! – cel osiągnięty (13840)

2012-01-18

Drukuj

STOP_CO2_pol1Dominik Dobrowolski, który 2 stycznia 2012 roku wyruszył rowerem z Wrocławia do Kopenhagi, aby uczcić przekazanie przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej Danii, osiągnął cel podróży.

Dominik Dobrowolski w ramach akcji "Stop C02 – rusz się!" pokonał prawie 1 000 km na dwóch kółkach w trudnych, zimowych warunkach w ciągu zaledwie 10 dni. Wyprawa miała na celu promocję zrównoważonego rozwoju, recyklingu oraz oszczędzania energii jako najlepszych metod na ograniczanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery wśród Polaków i mieszkańców Europy. Podróżnik dotarł do stolicy Danii w dniu, gdy w czasie uroczystości w Królewskim Teatrze kraj ten przejmował od Polski Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej.

– Zależy mi przede wszystkim na tym, aby dzięki inicjatywie "Stop CO2 – Rusz się!" zwrócić uwagę Polaków oraz wszystkich Europejczyków na problem niekorzystnych zmian klimatycznych, jakie wywołuje emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Chciałbym, abyśmy wszyscy pamiętali, że nawet najmniejsze działania, takie jak na przykład korzystanie z transportu publicznego, które pozwalają na zmniejszenie ilości gazów cieplarnianych w atmosferze, mają ogromne znaczenie dla naszej planety – mówi Dominik Dobrowolski.

Zimowa wyprawa rowerowa z Wrocławia do Kopenhagi to kolejna akcja Dominika Dobrowolskiego związana z prezydencją Polski w Radzie Unii Europejskiej. W czerwcu 2011 r., aby uhonorować jej oficjalne rozpoczęcie, podróżnik pokonał na rowerze trasę z Wrocławia do Brukseli. Podobnie i teraz, podstawowym celem wyprawy było podniesienie świadomości ekologicznej Polaków oraz konsumentów w Europie, jak również zwrócenie uwagi na problem nadmiernej emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

 

źródło: Komunalny.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej