więcej


Inicjatywy lokalne

Start II edycji akcji ROWER POMAGA w Warszawie (19541)

2016-06-13

Drukuj
galeria

Dzisiaj o godz. 12.00 na Pl. Zamkowy w Warszawie Fundacja Ekologiczna ARKA wspólnie z uczniami i opiekunami Zespołu Szkół Specjalnych nr 97 w Warszawie organizują inaugurację ogólnopolskiej akcji ROWER POMAGA.

Podczas inauguracji przygotujemy widowiskowy happening, podczas którego wspólnie z uczniami ułożymy z 50 rowerowych kół, które pochodzą z recyklingu, ogromne rowerowe serce. Każde rowerowe koło symbolizuje rower, który w tym roku chcemy przekazać dzieciom. Po happeningu odbędą się warsztaty ekologiczne – mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA i pomysłodawca akcji.

Akcja łączy w sobie wiele elementów, ale przede wszystkim tematykę ekologiczną i społeczną tj. ochronę środowiska, dbanie o własne zdrowie i ważny cel społeczny jakim jest pomaganie.

Organizatorzy namawiają wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.RowerPomaga.pl Na specjalnym kalkulatorze można sprawdzić o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

- Warszawscy rowerzyści już mogą jeździć dla warszawskich dzieci! Wpisując swoje kilometry na stronie rowerpomaga.pl zaznaczają cel "Jeździmy dla Warszawy" i rowery trafiają do Domu Dziecka nr 1 w Warszawie. Za każde wspólnie przejechane 20 000 kilometrów dzięki sponsorom przekazujemy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower – dodaje Wojciech Owczarz.

Zeszłoroczna akcja zakończyła się dużym sukcesem. Przejechano ponad 120 000 kilometrów na rowerach i rozdano dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 24 wymarzone rowery.

Partnerami akcji w Warszawie są Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Biuro Infrastruktury, Zarząd Dróg Miejskich.

Źródło: Fundacja Ekologiczna ARKA

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej