więcej


Inicjatywy lokalne

Sprzątanie na rowerach (10579)

2010-09-16

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'W niedzielę 19 września br. przy Moście Gdańskim będzie czekało 100 rowerów. Co trzeba zrobić żeby móc pojeździć na rowerze? Za skorzystanie z rowerów trzeba będzie zapłacić, sprzątając Las Młociny. 
A co w zamian?

Przygoda rowerowa, wyprawa, dobra zabawa i ognisko z kiełbaskami. Urząd m.st. Warszawy wraz z Fundacją Nasza Ziemia oraz innymi partnerami w taki sposób zachęcają do włączenia się w dwie ważne ekologiczne akcje: Dzień bez samochodu oraz Sprzątanie Świata – informuje Fundacja Nasza Ziemia.

„Bezpłatna wypożyczalnia rowerów będzie czynna w godz. 10 – 11. Wszyscy rowerzyści przejadą nadwiślańskim szlakiem do Lasu Młociny. Tam będzie można rower oddać. Wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w worki i rękawice i tak wyposażeni, pójdą sprzątać świat, a raczej jego niewielką część – czyli Las Młociny. Po pracy na eko-odpowiedzialnych warszawiaków czeka ognisko ze skromnym poczęstunkiem.

Zachęcamy również do przyjechania na własnym rowerze. Można też przyjść do Lasu Młociny piechotą lub przyjechać komunikacją miejską.

Europejski Dzień Bez Samochodu obchodzony jest 22 września. Idea tego dnia powstała w 1998 r. we Francji. W Polsce Dzień bez Samochodu obchodzony jest od 2002 roku. W 2004 roku do akcji przyłączyło się 109 miast Polski. Patronem kampanii jest Ministerstwo Środowiska. Celem akcji jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie Europejczyków do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście” – podaje Fundacja Nasza Ziemia. 

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie fundacji www.naszaziemia.pl.
 

źródło: EkoNews.pl
www.ekonews.com.pl
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej