więcej


Inicjatywy lokalne

Rzeszów: zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (13854)

2012-01-21

Drukuj

28 stycznia rusza kolejna akcja zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z gospodarstw domowych. Jest to już kolejny rok zbierania "elektrośmieci" w ramach porozumienia Gminy Miasta Rzeszów z Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA w Warszawie oraz rzeszowską firmą EkoTop Sp. z o. o.

Od września 2007 r. do grudnia 2011 r. zebrano blisko 275 ton tych niebezpiecznych odpadów, w tym ponad 65 ton w 2011 r. Wzorem roku ubiegłego, harmonogram na 2012 roku przewiduje 42 zbiórki na terenie wytypowanych osiedli. Zużyty sprzęt zbierany będzie do specjalistycznych kontenerów, które odpowiednio wcześniej zostaną ustawione w wyznaczonych miejscach. Zbiórki w osiemnastu tzw. "punktach czasowych" zaplanowano w soboty w godzinach od 8 do 13. Ponadto, od poniedziałku do piątku zużyty sprzęt, pochodzący z gospodarstw domowych będzie nieodpłatnie zbierany przy ulicy Hetmańskiej 120 w Rzeszowie, na terenie Eko-Top Sp. z o.o. w godzinach pracy spółki (dojazd od ul. Matuszczaka).

Harmonogram zbiórki na 2012 r. jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta Rzeszowa i na tablicach informacyjnych. Dodatkowo, bezpośrednio przed zbiórką w pobliżu miejsc zbierania rozwieszone będą plakaty informujące o terminie zbiórki.

 

źródło: Komunalny.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej