więcej


Inicjatywy lokalne

Ruch „Więcej niż energia” zaprasza na warsztaty (18664)

2015-06-29

Drukuj
galeria

Ruch „Więcej niż energia” zaprasza na warsztaty. Zostań aktywistą ekologicznym!

Organizatorzy ruchu „Więcej niż energia” zapraszają na warsztaty osoby, które chcą się zaangażować w promocję energetyki obywatelskiej. Bezpłatne szkolenie odbędzie się w dniach 9-10 lipca w Warszawie.

Organizatorzy ruchu „Więcej niż energia. Energetyka obywatelska” zapraszają na warsztaty dla osób, które chcą się zaangażować w promowanie odnawialnej energetyki obywatelskiej. Szkolenie odbędzie się w dniach 9-10 lipca w Warszawie. Organizatorzy zapewniają uczestnikom zakwaterowanie oraz zwrot kosztów dojazdu. Szkolenie obejmuje podstawy wiedzy nt. OZE i efektywności energetycznej, organizacji wydarzeń i happeningów, działań promocyjnych czy współpracy z mediami.

„Więcej niż energia” to ruch zainicjowany przez organizacje pozarządowe, który wspiera odnawialną energetykę obywatelską oraz poprawę efektywności energetycznej. Od inauguracji kampanii, 9 czerwca, postulaty ruchu poparło już ponad 13 tysięcy Polek i Polaków oraz kilkadziesiąt organizacji i instytucji, w tym naukowych i samorządowych. Dodatkowe informacje o ruchu możesz znaleźć na stronie wiecejnizenergia.pl.

– Wielkie zmiany zaczynają się od działań ludzi takich jak Ty. Zainicjuj zmianę w swojej okolicy. Pokażemy Ci jak to zrobić. Zdobędziesz konkretną wiedzę o odnawialnych źródłach energii oraz idei energetyki obywatelskiej w Polsce. Nauczymy Cię jak zorganizować i wypromować wydarzenie, jak rozmawiać z mediami, a także z odbiorcami Twoich przyszłych działań, np. mieszkańcami Twojej miejscowości. Jeszcze tego lata sprawdzisz w praktyce nabyte na warsztacie umiejętności (np. biorąc udział w akcjach ruchu na przystanku Woodstock). Możesz działać z nami, a zdobyte doświadczenie wykorzystać przy organizacji innych wydarzeń lub poszukiwaniu pracy. Poznasz wiele osób z całej Polski, które kierują się w życiu i pracy wartościami ekologicznymi – piszą organizatorzy szkolenia.

Zgłoszenia na warsztaty trwają do 2 lipca, do północy. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.

Źródło: Dla Klimatu


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej