więcej


Inicjatywy lokalne

Recykling daje owoce (13131)

2011-09-03

Drukuj

recykling_daje_owoceRusza jesienny cykl "Recykling daje owoce". Pierwsza akcja już 16 września w piątek, przy klubokawiarni "Warszawa Powiśle" (skrzyżowanie ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja w Warszawie). W godz. 11-17 warszawiacy otrzymają owoce za surowce wtórne.

Zapraszamy do owocowo-recyklingowej transformacji. Kolejne akcje we Wrocławiu, Krakowie, Zielonej Górze, Łodzi i Włocławku. Cel jest oczywisty: zachęcanie do recyklingu, gdyż służy on środowisku i naszemu zdrowiu – tak jak owoce. Zbierajmy zużyte baterie, nie wyrzucajmy do śmietnika starych telewizorów, pralek, lodówek, bo mają w sobie bardzo cenne materiały, ale też i niebezpieczne. Zbierajmy kartoniki po napojach, bo mają same cenne surowce: celulozę, polietylen i aluminium – to już daje się w Polsce odzyskiwać i recyklingować. Pamiętajmy – wszystkie zużyte opakowania to cenne surowce! A mamy ich w Polsce ok. aż 5 mln ton rocznie. Ich marnowanie to dodatkowe emisje CO2.

Szczegóły akcji "Recykling daje owoce" na stronie www.cycling-recycling.eu. Akcje organizuje znany ekolog i podróżnik, Dominik Dobrowolski.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej