więcej


Inicjatywy lokalne

RecycleBank nagradza za chodzenie i za jazdę na rowerze (13467)

2011-10-27

Drukuj

walk_OBCzy metoda marchewki, zamiast standardowej metody kija, okaże się skuteczna i nauczy mieszkańców Londynu ekologicznych nawyków? Wszystko jest możliwe, a to za sprawą programu przygotowanego przez RecycleBank nagradzającego londyńczyków, którzy zrezygnują z samochodów na rzecz przemieszczania się pieszo lub na rowerze.

Jak to działa? Program funkcjonuje dzięki aplikacji, którą można zainstalować w swoim telefonie. Za ilość przebytych kroków zostają przyznane punkty, na podstawie których wydawane są kupony. Każdy kupon uprawnia potem do zniżki w sklepach współpracujących z RecycleBankiem. W ten sposób korzysta na tym środowisko, mieszkańcy oraz lokalny biznes.

Twórcy programu mają nadzieję, że zbieranie punktów i zdobywanie bonów zachęci Brytyjczyków do częstszego przemieszczania się pieszo lub rowerem. Ma to rozładować ruch uliczny i polepszyć kondycję mieszkańców Londynu.

Program ruszy dopiero w 2012 roku.

 

źródło: Ekologia.pl, fot. OB

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej