więcej


Inicjatywy lokalne

"Stop CO2 – rusz się" w drodze do Kopenhagi (13731)

2011-12-17

Drukuj

STOP_CO2_pol1Gdy Polska obejmowała prezydencję w Radzie Unii Europejskiej Dominik Dobrowolski, wrocławski ekolog i podróżnik ruszył na rowerze do Brukseli. Po pół roku z tym samym hasłem "Stop CO2 – Get moving (Rusz się)" wybiera się do Kopenhagi – stolicy państwa, które po nas obejmuje przewodnictwo.

Każdy z nas może łagodzić zmiany klimatyczne, wybierając ekologiczny środek transportu, jakim jest rower. Nie musimy jedynie liczyć na polityków i ich decyzje, możemy przeciwdziałać ocieplaniu się klimatu sami poprzez nasze codzienne działania i wybory – to główne przesłania akcji Dominika Dobrowolskiego.

1 lipca 2011 roku Polska objęła prezydencję w Unii Europejskiej. Aby uhonorować to wydarzenie Dominik Dobrowolski w czerwcu pokonał na rowerze trasę z Wrocławia do Brukseli. Wyprawę zrealizował pod hasłem "Stop CO2 – Get moving (Rusz się)". Głównym celem wyprawy była promocja zrównoważonego rozwoju oraz nagłośnienie i potrzeby oszczędzania energii i recyklingu – jako najlepszego i prostego sposobu ograniczania emisji CO2.

Patronat nad tamtą wyprawą objęli m.in. Parlament Europejski, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Polski Komitet Olimpijski. Wyprawa zakończyła się sukcesem i konferencją prasową na Place de Luxembourg w Brukseli. Relacje z niej można przeczytać na portalu ChronmyKlimat.pl.

Okres prezydencji dobiega końca, przewodnictwo w Unii Europejskiej po nas przejmuje Dania. Dominik Dobrowolski i tym razem planuje uhonorować to wydarzenie ekologiczną wyprawą. Na rowerze w zimie pokona blisko 1000 km trasę z Wrocławia do Kopenhagi. Start wyprawy będzie miał miejsce we Wrocławiu 2 stycznia 2012 roku, a finał – w Kopenhadze 11 stycznia 2012 roku, kiedy w to Królewskim Teatrze odbędzie się uroczyste przejęcie od Polski prezydencji.

Wrocławski działacz na rzecz środowiska i klimatu zaprasza do wspólnej jazdy. Codzienne relacje z trasy będzie można śledzić na stronie www.cycling-recycling.eu. Wyprawie patronuje Ambasada Danii w Warszawie. Patronat nad zarówno nad poprzednią, jak i tą wyprawą objął także portal ChronmyKlimat.pl. Życzymy Dominikowi powodzenia i "połamania szprych"!

logo_stop_co2_pollogo_stop_co2_eng

 

ChronmyKlimat.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej