więcej


Inicjatywy lokalne

"Niebiescy jeżdżą na zielono" – ekologiczny projekt berlińskiej policji (13891)

2012-02-04

Drukuj

mdid_flick_CC_BYBerlińska policja otrzymała 11 radiowozów zasilanych energią elektryczną. Samochody, dostarczone przez różnych producentów, będą testowane przez policjantów przez najbliższy rok.

Po upływie okresu testowego prezydium zdecyduje czy wprowadzić do użytku policji większą ilość pojazdów z napędem elektrycznym. Ekologiczny projekt, nazwany "Niebiescy jeżdża na zielono", spodobał się władzom innych niemieckich miast. Poza Berlinem zastosowanie podobnego rozwiazania planują Kolonia, Monachium i Hamburg – informuje radiozet.pl.

Głównym celem inicjatywy jest powiększenie policyjnej floty o samochody, które emitują mniej niż 120 g dwutlenku węgla na każdy przejechany km.

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej, fot. mdid flick CC BY

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej