więcej


Inicjatywy lokalne

"Kino bez prądu" rusza ponownie (14427)

2012-06-11

Drukuj

ARKA_fundacja_-logoJuż jutro rozpoczyna się kolejna odsłona akcji "Kino bez prądu" organizowanej przez fundację ARKA, która tym razem zawita do wschodniej Polski: 12 czerwca do Rzeszowa, 13 do Lublina, a 14 do Białegostoku! Są to kolejne wydarzenia edukacyjne w ramach ogólnopolskiej trasy i kampanii "Zadbaj o klimat", której celem jest propagowanie codziennych postaw służących ochronie klimatu.

"Kino bez prądu", czyli jednodniowy festyn ekologiczny, będzie można zobaczyć na rzeszowskim Rynku, lubelskim Placu Łokietka i placu przed ratuszem w Białymstoku, w godzinach 9.00-14.00. O godz. 11.00, w każdym z miast, odbędzie się konferencja prasowa, na którą zapraszamy lokalne media!

Głównym elementem wydarzenia jest ekspozycja składająca się z systemu rowerów, na których jeździć będą dzieci i młodzież i tym samym wytwarzać prąd napędzający komputer i rzutnik, wyświetlający ekologiczny pokaz multimedialny. W czasie trwania festynu zaplanowano również 5 czterogodzinnych warsztatów, tj. Eko-Puzzle, Zbuduj ekologiczne miasto, Zbuduj swój wiatrak, Warsztaty klimatyczne, czy Eko dom.

Projekt "Zadbaj o klimat", w ramach którego organizowana jest akcja "Kino bez prądu", jest dofinansowywany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

warszawa5

 

źródło: Fundacja Ekologiczna ARKA

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej