więcej


Inicjatywy lokalne

Projekt „Klimat – Świadome oddychanie” (14261)

2012-04-29

Drukuj

Pierwszy w Warszawie multimedialny stół, na którym można prześledzić wpływ decyzji jednostki na zmiany klimatyczne, pojawił się w poniedziałek, 23 kwietnia w urzędzie dzielnicy Warszawa Ursynów przy al. Komisji Edukacji Narodowej 61.

Projekt "Klimat – Świadome oddychanie" powinien zainteresować przede wszystkim młodzież i osoby lubiące nowinki techniczne. Wiedza o naszym wpływie na klimat Ziemi jest prezentowana na stole reagującym na dotyk. Zakończenie prezentacji zmieni się pod wpływem decyzji użytkownika, dzięki technologii digital signage, pozwalającej na interaktywną prezentację treści w formie graficznej. Przez całą prezentację użytkownik oprowadzany jest przez postać Pana Listka, animowanego bohatera prezentacji.

Celem projektu jest zainteresowanie przeciętnego odbiorcy atrakcyjnym przekazem na temat klimatu i jego zmian oraz konsekwencji tego procesu w życiu codziennym ludzi.

Im większa wiedza obywatela o klimacie, tym bardziej świadomie może on podejmować decyzje w kwestii zakupów sprzętu np. elektronicznego, czy też poparcia lub zakwestionowania danej formy wytworzenia energii elektrycznej.

Serwis internetowy projektu – www.4klimat.pl.

Prezentację organizuje Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Warszawa w Europie przy współpracy Fundacji im. Róży Luksemburg.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej