więcej


Inicjatywy lokalne

Poznać OZE – ruszają bezpłatne szkolenia dla gmin poszukujących inwestorów (17260)

2014-05-18

Drukuj
galeria

Pracownicy samorządów, które chcą pozyskać inwestorów instalacji opartych na źródłach energii odnawialnej mogą już brać udział w II edycji darmowych e-learningowych szkoleń Green Communities. Program, pod patronatem Ministerstwa Środowiska, organizuje Green Cross Poland, polski oddział trzeciej co do wielkości międzynarodowej organizacji ekologicznej non-profit na świecie.

Bezpłatny internetowy kurs ma na celu podniesienie kwalifikacji przedstawicieli gmin w zakresie wdrażania instalacji opartych na źródłach energii odnawialnej, zwiększenie atrakcyjności regionu i poprawienie komunikacji na linii gmina – inwestor i usprawnienie procedur administracyjnych.

– Merytoryczna i praktyczna wiedza przekazywana w czasie szkolenia przyczyniła się do rozwoju wielu gmin, biorących udział w poprzedniej edycji programu, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Serdecznie zapraszamy do udziału – mówi Donata Kałużna, dyrektor operacyjny Green Cross Poland.

Szkolenie składa się z 6 bloków tematycznych, podzielonych na 5 odcinków po 45 minut każde i trwa 3 miesiące. Uczestnicy poznają aspekty m.in.: planowania przestrzennego dla odnawialnych źródeł energii, aspektów środowiskowych związanych z lokalizacją tego typu inwestycji, prawa budowlanego, elementów prawa energetycznego, społecznych i gospodarczych aspektów dla gmin przy rozwoju energetyki rozproszonej wykorzystującej źródła odnawialne i mikroźródeł.

– Lokalizacja inwestycji wykorzystujących odnawialne źródła energii jest korzystna dla lokalnych samorządów. Wiąże się ze znacznymi wpływami do budżetów gmin, które mogą być przeznaczone na dowolny cel związany z rozwojem regionu. Poza tym powstawanie „zielonych” projektów to jasny sygnał dla innych przedsiębiorców, że dana gmina to miejsce przyjazne inwestycjom – podkreśla Donata Kałużna.

Zapisy możliwe są bezpośrednio na stronie projektu www.greencommunities.pl.

 

źródło: Green Cross Poland
www.greencrosspoland.org

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej