więcej


Inicjatywy lokalne

Powołano Centrum Naukowo-Przemysłowe "TEAM-ECO" (13995)

2012-03-04

Drukuj

17 lutego w Warszawie powołano Centrum Naukowo-Przemysłowe "TEAM-ECO", które będzie pracowało m.in. nad wykorzystaniem polskiego potencjału naukowego i gospodarczego w zakresie energii odnawialnej i produkcji samochodów elektrycznych.

Słowo "TEAM" zawarte w nazwie Centrum tłumaczone jest jako skrót od haseł: T – Trans (transport rzeczy i osób, transport miejski), E – Eco (ekologia, energia odnawialna, recykling, ochrona środowiska), A – Auto (nowoczesne konstrukcje, innowacyjne materiały i technologie, samochody elektryczne i hybrydowe), M – Mobil (mobilność niepełnosprawnych, alternatywne źródła energii).

Za główny cel centrum stawia sobie integrację środowisk naukowych oraz sektora gospodarczego we wspólnych pracach na rzecz rozwoju nowoczesnych technologii, zwłaszcza w obszarze transportu. "TEAM-ECO" ma stać się platformą współpracy, punktem realizacji wspólych projektów i badań.

Wśród członków-założycieli Centrum są m.in.: Politechnika Warszawska, Politechnika Poznańska, Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego oraz firmy "AMZ Kutno, WGW Green Energy Polad i Instytut Technik i Technologii Specjalnych.

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej