więcej


Inicjatywy lokalne

Polacy zwycięzcami międzynarodowych regat łódek solarnych w Brandenburgii (12841)

2011-07-02

Drukuj

Solar_Boat_Regatta_2011_3Polskie drużyny łódek solarnych, które zaprezentowały się w miniony weekend podczas regat Solar Boat Regatta 2011 w Brandenburgii, nagrodzono aż trzykrotnie.

Fiten Solar Team – zespół gdyńskich inżynierów i pasjonatów sportów wodnych, pod kierownictwem Bartosza Puchowskiego, zdobył I nagrodę za najlepszy design łódki. Zdecydowały o tym, takie kryteria jak: zastosowanie nowatorskich rozwiązań technologicznych, użyteczność i komfort pływania, a także praktyczności i funkcjonalność łódki.

Regaty odbyły się w trzech kategoriach: Electric, Speed oraz Experimantal i składały się z trzech etapów: maratonu na dystansie 30 kilometrów, sprintu i slalomu między bojami oraz wysepkami.

Polskie zespoły startowały w kategorii Experimental. Miejsce I zajęła polska łódź solarna Politechniki Gdańskiej, zaś miejsce III zdobyła ekipa łódki Fiten Solar Team. Polacy pokonali konkurencję międzynarodową: z Belgii, Niemiec i Holandii.

Solar Boat Regatta mają rangę Europejskich Mistrzostw Łodzi Solarnych i punktacja z nich zalicza się do mistrzowskiej rywalizacji.

Szczegółowa relacja z regat, zdjęcia oraz video już wkrótce na www.fitensolarteam.pl

źródło: Fiten Solar Team
www.fitensolarteam.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej