więcej


Inicjatywy lokalne

PKE wskazuje Pomorzanom zielony kierunek [WIDEO] (17005)

2014-03-31

Drukuj

Polski Klub Ekologiczny – Okręg Wschodnio-Pomorski prowadzi wiele działań, które pokazują pomorzanom korzyści płynące zielonego rozwoju. – Chcemy tym ludziom pokazać ogromne możliwości organizowania sobie własnego warsztatu pracy w oparciu o wykorzystywanie odnawialnych źródeł i energii – opowiada koordynatorka projektu "Moja gmina – moje miejsce na ziemi", Ewa Podlesińska, w wywiadzie dla ChronmyKlimat.pl.Polski Klub Ekologiczny (PKE) już od lat współpracuje z Instytutem na rzecz Ekorozwoju. Andrzej Kassenberg, prezes Instytutu, jest członkiem-założycielem PKE. Wśród wielu wspólnych działań można wymienić konsultacje ws. Alternatywnej Polityki Energetycznej do 2030 roku, które odbyły się w Gdańsku w roku 2009. Okazało się, że propozycja rządu to nie jedyna alternatywa – istnieją również tańsze rozwiązania, nowoczesne, oparte o odnawialne źródła energii. – Opracowania instytutowe służą klubowi jako argument w dyskusji z osobami, które nie liczą się z kosztami środowiskowymi – mówi Ewa Podlesińska z PKE.

– Obecnie przygotowujemy projekt, który posłuży mieszkańcom Pomorza i osobom, które przyjeżdżają tam w celach turystycznych. Ponieważ jest tam duże bezrobocie, chcemy tym ludziom pokazać ogromne możliwości organizowania sobie własnego warsztatu pracy w oparciu o wykorzystywanie odnawialnych źródeł i inwestowanie w oszczędność energii – tłumaczy nasz gość.

A jak do tych inicjatyw odnoszą się sami mieszkańcy? Czy powstają konflikty społeczne na tle inwestycji w zieloną energię? Czy obawy mieszkańców są brane pod uwagę?

Zapraszamy do obejrzenia naszego krótkiego wywiadu wideo. Rozmowę przeprowadziła Olga Bakanowska.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej