więcej


Inicjatywy lokalne

Oświeceni dzięki energii z natury (15981)

2013-07-28

Drukuj

lampyDzierżoniów inwestuje w OZE: 115 ulicznych lamp solarnych zostanie zainstalowanych w kilkunastu miejscowościach na terenie gminy. Lampy zostaną ustawione w miejscach, które są znacznie oddalone od głównych ciągów komunikacyjnych.

Z lamp solarnych skorzystają m.in. mieszkańcy Dobrocina, Kiełczyna i Piławy Dolnej, a każda lampa będzie wyposażona w panele fotowaltaiczne i turbinę wiatrową.

Lampy zostaną ustawione w oddalonych od głównych ciągów komunikacyjnych miejscach, do których doprowadzenie energii elektrycznej jest nieefektywne i ekonomicznie nieuzasadnione. Ten problem rozwiążą lampy wykorzystujące energię odnawialną.

W tym roku zostanie zakończona instalacja ponad połowy lamp, zaś cały projekt zostanie zrealizowany w 2014 roku. Zadanie obejmuje także montaż 6 lamp typu parkowego na obszarach objętych ochroną konserwatorską: w Mościsku przy zabytkowym moście, przy Domku Myśliwskim w Jodłowniku oraz w parku w Kiełczynie.

Wartość całej inwestycji to ponad 1,2 miliona złotych; środki pochodzą z WFOŚiGW we Wrocławiu.

 

źródło: Komunalny.pl
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej