więcej


Inicjatywy lokalne

Najsłynniejszy biurowiec świata zasilany energią z wiatru (13806)

2012-01-28

Drukuj

luismontanez_flickr_BY-NC-NDEmpire State Building, obecnie najwyższy budynek w Nowym Jorku, znany także jako "najsławniejszy biurowiec na świecie" jest w całości zasilany energią wiatrową. Przejście wykorzystującego rocznie 55 mln kWh energii biurowca, na zieloną energię ma niebagatelne znaczenie dla promocji odnawialnych źródeł energii.

Wszystko za sprawą umowy pomiędzy właścicielami Empire State Building a firmą Green Mountain Energy, w ramach której nie tylko zostanie do budynku dostarczona zielona energia z farm wiatrowych, ale poprawiona będzie także sama wydajność energetyczna wieżowca. "To tylko fragment naszych ciągłych starań o redukcję wpływu na środowisko. Mamy nadzieję, że zachęcimy inne budynki na całym świecie do rozważenia wyboru czystej energii" – komentuje Anthony E. Malkin z Empire State Building Company.

W 2011 roku najwyższy budynek Nowego Jorku został uhonorowany nagrodą Ochrony Środowiska Agencji Green Power Leadership.

W sumie zużycie energii w biurowcu ma spaść o 40 proc. i przynieść oszczędności na poziomie ok. 4,4 mln dolarów w skali roku. Zredukowany zostanie także znacznie poziom emisji CO2 – jak wyliczają właściciele budynku, redukcja będzie równowartością posadzenia 150 000 drzew.

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej, fot. luismontanez_flickr_BY-NC-ND

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej