więcej


Inicjatywy lokalne

Na Mazowszu zakazy wstępu do lasów obowiązują w pięciu nadleśnictwach (21294)

2020-04-30

Drukuj
galeria

W związku z bardzo dużym zagrożeniem pożarowym w lasach, na Mazowszu zakaz wstępu do lasów obowiązuje w pięciu nadleśnictwach - poinformowały Lasy Państwowe.

Przedsiębiorstwo podało, że okresowy zakaz wstępu do lasu obowiązuje w nadleśnictwach: Ostrów Mazowiecka, Płońsk, Pułtusk, Sokołów i Wyszków.

W Polsce funkcjonuje 430 nadleśnictw i zgodnie z przepisami każdy z nadleśniczych może w wyjątkowych sytuacjach wprowadzić okresowy zakaz wstępu na jego teren.

W przypadku suszy i zagrożenia pożarowego dzieje się tak, kiedy w danej okolicy wilgotność ściółki - badana o godz. 9 przez pięć kolejnych dni - wynosi mniej niż 10 proc.

W związku z zagrożeniem pożarowym jako pierwsze zakaz wstępu do lasu wprowadziło Nadleśnictwo Świeradów (Dolnośląskie). Zakaz dotyczył trzech leśnictw.

Zgodnie z danymi strażaków w tym roku do 27 kwietnia lasy w Polsce płonęły ponad 3,6 tys. razy. Ok. 40 proc. pożarów to były podpalenia.

Źródło: PAP


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej