więcej


Inicjatywy lokalne

Miasto i przemysł we współpracy w celu ratowania ubrań przed składowaniem (21218)

2020-03-23

Drukuj
galeria

To studium przypadku działa jako punkt odniesienia dla decydentów miejskich na temat zamkniętej cyrkularnej gospodarki. Wykorzystuje możliwości w trzech kluczowych systemach miejskich - budynkach, mobilności i produktach - i analizuje, w jaki sposób rządy miast mogą umożliwić przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Potrzeba - Nowy Jork wyrzuca rocznie około 100 000 ton (lub 200 milionów funtów) odzieży. Składowanie jest nie tylko szkodliwe dla środowiska, ale jest niezwykle drogie. Samo usuwanie odpadów mieszkaniowych kosztuje mieszkańców Nowego Jorku 300 milionów USD rocznie.

Rozwiązanie - Nowy Jork połączył siły z inicjatywą Make Fashion Circular - Fundacji Ellen MacArthur, markami mody, kolekcjonerami, firmami recyklingowymi i firmami odsprzedażowymi w celu rozpoczęcia kampanii #WearNext w 2019 roku. #WearNext była kampanią komunikacjną opartą na współpracy, która zachęciła New Yorkers do zachowania ubrania w użyciu i na wysypiskach. Departament Sanitacji w Nowym Jorku (DSNY) stworzył interaktywną mapę online, która zaznacza ponad 1100 punktów zbiórki odzieży w całym mieście, umożliwiając nowojorczykom łatwe znalezienie lokalnego punktu odbioru.

Wyniki - #WearNext skutecznie podniosło świadomość na temat istniejącej infrastruktury kolekcji odzieży w Nowym Jorku. W porównaniu z tym samym okresem w 2018 r. Wolumeny zbiórki wzrosły o 583 tony w wielu punktach zbiórki w mieście.

W jaki sposób inicjatywa wspiera przejście do gospodarki o obiegu zamkniętym? - Zastosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym do tradycyjnego problemu gospodarki odpadami może odblokować możliwości utrzymania produktów i materiałów w gospodarce oraz zmniejszenia ilości odpadów.


Źródło: www.ellenmacarthurfoundation.org/


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej