więcej


Inicjatywy lokalne

Łódź: Ponad 13 mln zł na sieć wodno-kanalizacyjną i remonty kamienic (21302)

2020-05-07

Drukuj
galeria

Ponad 13 mln zł zysku - najwięcej ze wszystkich spółek z większościowym udziałem miasta - wypracowała w ubiegłym roku Łódzka Spółka Infrastrukturalna. Pieniądze trafią głównie na sieć wodną i kanalizacyjną oraz remonty kamienic - podały władze Łodzi.

Według łódzkiego magistratu, wypracowany przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną (ŁSI) w 2019 roku zysk to jeden z najwyższych wyników uzyskanych w historii tego podmiotu, istniejącego od 2005 roku.

"W czasie pandemii Łódzka Spółka Infrastrukturalna nie zwalnia tempa ani zakresu inwestycji, które zaplanowała. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że wypracowany przez ŁSI zysk w wysokości ponad 13 mln złotych zostanie przeznaczony na kolejne inwestycje, w tym infrastrukturę wodną i kanalizacyjną i remonty kamienic" - podkreśliła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Jak podał we wtorek prezes ŁSI Tomasz Piotrowski, spółka już podjęła decyzję o przeznaczeniu 90 proc. wypracowanego zysku na inwestycje, takie jak remonty kamienic m.in. przy ul. Zielonej i Ogrodowej oraz budowę kanalizacji sanitarnej i modernizację wodociągów. W tym roku na terenie całego miasta zaplanowano zrealizowanie z tej puli 57 zadań infrastrukturalnych.

 

Żródło: PAP

 

Wodne informacje w ramach projektu CWC City Water Circle


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej