więcej


Inicjatywy lokalne

Kraków - zakaz palenia węglem (10600)

2010-07-24

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'W Krakowie może zostać wprowadzony zakaz palenia węglem. Decyzję w tej sprawie mieszkańcy powinni poznać w listopadzie. 
Urząd Marszałkowski ma zamiar zlecić wykonanie ekspertyzy dotyczącej wprowadzenia ograniczeń w stosowaniu paliw stałych na obszarze Krakowa. Zmiany jakie będą z tym związane prawdopodobnie zostaną wprowadzone wiosną przyszłego roku.

Miejscy urzędnicy przeprowadzili kontrole, podczas których sprawdzano czym krakowianie palą w piecach. Okazało się, że palenie odpadów oraz węgla najniższej jakości daje ten sam osad na kominie i jest największym źródłem zanieczyszczeń powietrza.

Wprowadzenie zakazu stosowania węgla przez mieszkańców Krakowa związany jest z koniecznością zmniejszenia emisji zanieczyszczeń i dostosowaniem ich do wymogów Unii Europejskiej.   fot. www.sxc.hu

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej