więcej


Inicjatywy lokalne

Konkurs „Świat, jaki lubisz” (15960)

2013-07-19

Drukuj

KEW całej Europie realizowanych jest wiele oddolnych inicjatyw przyczyniających się do tworzenia świata, jaki lubimy i klimatu, który nam odpowiada. Inicjatywy te są bardzo inspirujące, mają również rzeczywisty wpływ na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Pora nagrodzić ich autorów.

Konkurs „Świat, jaki lubisz" to dobra okazja do udowodnienia, że walka ze zmianą klimatu to coś więcej niż tylko słowa. Zgłaszając swój projekt pokazujesz, że budowanie świata, jaki lubimy i klimatu, który nam odpowiada jest możliwe i nie wymaga od nas wysokich nakładów finansowych. „Dzięki temu nasze życie będzie bardziej interesujące i bardziej kolorowe" – powiedziała Connie Hedegaard, unijna komisarz ds. działań w dziedzinie klimatu.

Do konkursu można było zgłaszać wszelkie projekty, niezależnie od ich skali, których celem jest obniżenie lub całkowite wyeliminowanie emisji dwutlenku węgla oraz poprawa jakości życia ludzi. Organizatorzy poszukują najbardziej oryginalnych i pionierskich inicjatyw niskoemisyjnych.

Przyjmowanie zgłoszeń zakończyło się 14 czerwca br. Teraz internauci odwiedzający stronę kampanii mogą głosować na najbardziej twórczą inicjatywę, inspirującą do budowania świata, jaki lubimy. Spośród projektów, które uzyskają najwięcej głosów internautów, jury wybierze trzy zwycięskie inicjatywy. Jesienią ich autorzy zostaną zaproszeni na ceremonię rozdania nagród w Kopenhadze.

W konkursie bierze udział Dworek Polski, który ma szansę na jedną z głównych nagród. Na stronie world-you-like.europa.eu/pl/projekt-informacje-ogolne/low-energy-houses-for-everyone/ znajdziesz jego opis i film pokazowy. Zachęcamy do głosowania.
 
"Świat, jaki lubisz. Klimat, który Ci odpowiada" to kampania informacyjna Komisji Europejskiej dotycząca działań w dziedzinie klimatu. Jej celem jest ukazanie rozwiązań i najlepszych praktyk stosowanych przez obywateli, przedsiębiorstwa i władze w całej Unii Europejskiej. Dotyczą one pięciu obszarów: podróży i transportu, produkcji i innowacyjności, budownictwa i mieszkalnictwa, zakupów i jedzenia, wtórnego wykorzystania i recyklingu.

Za pośrednictwem oficjalnej strony i profilu kampanii na Facebooku możesz włączyć się do dyskusji z innymi Europejczykami, w tym z Connie Hedegaard, na temat niskoemisyjnej przyszłości Europy.

Strona oficjalna kampanii: world-you-like.europa.eu/pl.

Strona na Facebooku: www.facebook.com/EUClimateAction.

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej