więcej


Inicjatywy lokalne

Konkurs "EnergoSąsiedztwa oszczędzają by wygrać" (13562)

2011-11-17

Drukuj

en_logo_plNiedługo rusza konkurs oszczędzania energii dla mieszkańców "EnergoSąsiedztwa oszczędzają by wygrać". Konkurs organizowany jest równolegle w 16 krajach Unii Europejskiej w ramach projektu Energy Neighbourhoods2, a jego polskim organizatorem jest Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. W pierwszej edycji, polskie działania będą ograniczone do obszaru Warszawy.

Obecnie trwa rekrutacja uczestników rywalizacji. Poszukiwane są zespoły składających się z 5 do 12 gospodarstw domowych, które stworzą tzw. EnergoSąsiedztwa i będą wspólnie pracować na oszczędności energii rywalizując z innymi sąsiedztwami z Warszawy oraz z Unii Europejskiej.

Konkurs rozpoczyna się 1 grudnia 2011 roku i potrwa 4 miesiące. W trakcie realizacji przewiduje się liczne atrakcje w postaci spotkań, dodatkowych wyzwań energetycznych, dodatkowego konkursu na film krótkometrażowy. Na najlepszych czekają nagrody rzeczowe!

Członkowie jednego EnergoSąsiedztwa nie muszą być fizycznie sąsiadami, mogą być znajomymi, kolegami z pracy, znajomymi ze szkoły czy klubu. Ważne, żeby się znali na tyle by chcieć podjąć wspólne wyzwanie.

Do wspólnej zabawy organizatorzy zapraszają pracowników firm i instytucji, uczniów szkół, członków klubów, znajomych. Załóżcie EnergoSąsiedztwo i podejmijcie wyzwanie uzyskania co najmniej 9% oszczędności energii w trakcie trwania konkursu.

Im więcej będzie EnergoSąsiedztw tym ciekawsza będzie rywalizacja!

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie internetowej www.energosasiedztwa.pl.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej