więcej


Inicjatywy lokalne

Klony polne dla Gąsiorowa (13605)

2011-11-27

Drukuj

Sten_Porse_BY-SA_acer_campestre7, 9 i 10 listopada Fundacja Aeris Futuro posadziła 100 klonów polnych w Gąsiorowie pod Warszawą w ramach offsetowania konferencji "Odpowiedzialna Energia", zorganizowanej 14 czerwca 2011 przez PGNiG i PwC w Warszawie.

Fundacja Aeris Futuro oszacowała emisję dwutlenku węgla spowodowaną organizacją i przebiegiem konferencji na poziomie 4243,77 kg CO2, na który złożyły się emisje związane z podróżami, przygotowaniem posiłków, zużyciem energii elektrycznej, wody, papieru oraz materiałów konferencyjnych.

Efekt zeroemisyjności (carbon neutral) zostanie uzyskany poprzez neutralizację emisji za pomocą zwiększania zasobów przyrodniczych w ciągu 30 lat. Drzewa absorbują CO2 w czasie fotosyntezy i akumulują go w swojej biomasie, redukując tym samym koncentrację gazów w atmosferze.

Na placu zabaw, boisku i terenie festynów w Gąsiorowie posadzono 100 klonów polnych (Acer campestre), gatunek odporny na trudne warunki, choroby i szkodniki, występujący w Europie Środkowej i kilku innych regionach. Zasadzone drzewa będą chronić przed słońcem i wiatrem.

Fundacja AERIS FUTURO przyznała PGNiG, organizatorowi wydarzenia, specjalny Certyfikat potwierdzający wkład w przeciwdziałanie globalnym zmianom klimatu oraz w ochronę różnorodności biologicznej i krajobrazowej.

 

źródło: Aeris Futuro, fot. Sten Porse BY-SA

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej